نسخه چاپی

چاپلوسی آمریكایی برای صهیونیست‌ها

بامداد امروز نشست سالانه «كمیته امور عمومی اسرائیل آمریكا» (آیپك) برگزار شد.

به گزارش نما، یکی از موضوعات اصلی این گردهمایی آمریکایی- صهیونیستی موضوع ایران بود. در این نشست مقامات آمریکا دوباره تهدید کردند که از توافق هسته ای خارج می شوند و به برچیدن برنامه موشکی ایران تاکید کردند.

پنس: برجام اصلاح نشود، آمریکا از آن خارج می‌شود
«مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در این نشست با بیان اینکه آمریکا برای همیشه در کنار رژیم صهیونیستی خواهد ایستاد، توضیح داد که حمایت نظامی آمریکا از امنیت اسرائیل، امروز از هر زمانی بیشتر است. پنس ضمن «حامی دولتی تروریسم» خواندن ایران، به وعده ترامپ برای مقابله با ایران اشاره کرده و افزود: «و چندی پیش با بیان اینکه دیگر توافق هسته‌ای ایران را تایید نمی‌کند، آن را محقق کرد.»

پنس تاکید کرد: «اجازه نمی‌دهیم شکست داعش به پیروزی برای ایران تبدیل شود...ایران امیدوار است بتواند امپراطوری قدرتمند فارس‌ها را مجددا احیا کند...ایران می‌خواهد گذرگاه نفوذی از عراق و سوریه به لبنان ایجاد کند تا راهی غیرقابل شکست برای صدور ارتش ایدئولوژیک خود داشته باشد.» این مقام آمریکایی با ادعای اینکه ایران از گروه‌هایی حمایت می‌کند که در نزدیکی رژیم صهیونیستی، به «موشک‌پراکنی» به سمت آن اقدام می‌کنند، مدعی شد: «اقدامات تحریک‌آمیز ایران، بدون عواقب باقی نمی‌ماند.»

مایک پنس در ادامه ادعاهای خود گفت ایران به توسعه موشک‌های بالستیک که موجودیت اسرائیل را تهدید می‌کند، ادامه می‌دهد. توافق هسته‌ای فاجعه‌آمیز ایران که دولت قبلی آمریکا امضا کرد، مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نشد بلکه زمان آن را به تعویق انداخت. وی با اشاره به امضای قانون تمدید لغو تحریم‌های هسته‌ای ایران توسط ترامپ در 22 دی ماه، توضیح داد: «ترامپ گفته که دیگر آن را تایید نمی‌کند. او از کنگره و اروپایی‌ها خواسته تا محدودیت‌های واقعی و بادوامی علیه تمایلات هسته‌ای و موشکی ایران اعمال کنند.» معاون رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد: «ترامپ تحریم‌ها را لغو کرد تا به قانونگذاران و متحدان ما زمان بدهد. اما اشتباه نکنید، این شانس آخر بود. اگر توافق ایران طی ماه‌های جاری اصلاح نشود، دولت آمریکا به سرعت از آن خارج خواهد شد.»

هیلی: برای امنیت خاورمیانه باید درباره فعالیت‌های ایران صحبت کنیم
نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز در این نشست گفت: «اگر می‌خواهیم درباره امنیت در خاورمیانه صحبت کنیم (مشکل اسرائیل نیست) بلکه باید درباره ایران، سوریه، حزب‌الله، حماس و یمن صحبت کرد.» هیلی با ادعای اینکه اسرائیل در سازمان ملل مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد، تاکید کرد: «من هرگز تسلیم زورگویی نخواهم شد. ایران و سوریه بدانند که اسرائیل تسلیم زورگویی نخواهد شد.» وی با تقدیر از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در اعلام قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی، مدعی شد: «آمریکا، اورشلیم (قدس) را پایتخت اسرائیل نکرد، بلکه اورشلیم پایتخت اسرائیل بوده، هست و خواهد بود» نماینده آمریکا در سازمان ملل با اشاره مجدد به جلسه مجمع عمومی سازمان ملل که در آن قطعنامه‌ای علیه تصمیم آمریکا درباره قدس تصویب شد، دوباره تهدید کرد که در آن جلسه اسم کشورهایی که رای مثبت دادند را یادداشت کرده‌اند.

تاکید سناتورهای آمریکایی بر لزوم برچیدن برنامه موشکی ایران
مک‌کارتی که رهبری اکثریت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا را نیز برعهده دارد با بیان اینکه حضور نظامی ایران در سوریه غیرقابل قبول است، تاکید کرد آمریکا نباید به ایران اجازه دهد در سوریه باقی بماند. مک‌کارتی درباره توافق هسته‌ای ایران نیز افزود: «باید از شر بندهای غروب راحت شویم...دلیلی ندارد ایران موشک بالستیک داشته باشد یا آزمایش انجام دهد.»

بعد از او سناتور هویر با تهدید به تلاش کنگره آمریکا برای تدوین قانون تحریم‌های جدید علیه ایران، گفت: «تحریم‌هایی بر کسانی که به سپاه کمک می‌کنند یا منابع مالی آن را تامین می‌کنند، اعمال خواهد شد.» وی با «کاملا ناقص» خواندن توافق هسته‌ای ایران، اضافه کرد: «این توافق باید فعالیت‌های شرورانه غیرهسته‌ای ایران را خنثی می‌کرد. این توافق باید اطمینان حاصل می‌کرد که ایران هیچ‌وقت، نه 10 سال نه 25 سال، هیچ‌وقت توانایی هسته‌ای که بتواند با آن اسرائیل را تهدید کند نداشته باشد.» هویر سپس تاکید کرد: «ایران نباید اجازه توسعه و آزمایش موشک‌هایی که اسرائیل را به خطر می‌اندازد، داشته باشد...اگر تحریم‌های جدید علیه ایران وضع شود، آنها دیگر موشک نخواهند داشت و در سوریه هم نخواهند بود.»

۱۳۹۶/۱۲/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...