نسخه چاپی

تروریست‌ها در سوریه به "دست و پا" افتادند

یك هیئت از معارضان سوری عازم نیویورك شد تا به زعم خود بتواند قطعنامه 2401 شورای امنیت را كه صراحتا بر مبارزه با داعش و جبهه النصره تأكید دارد، تعدیل كنند.

به گزارش نما، با شدت گرفتن عملیات ارتش سوریه علیه تروریست‌های حاضر در غوطه شرقی و سرعت پیشروی نیروهای مقاومت در این منطقه، گروه موسوم به «هیأت عالی مذاکره‌کنندگان» معارض به آمریکا سفر کرد.

اعضای این گروه هدف خود را بررسی وضعیت غوطه شرقی دمشق و درخواست برای تجدید نظر در قطعنامه 2401 شورای امنیت اعلام کردند.

«یحیی العریضی» سخنگوی رسمی این هیئت اعلام کرد که هیأت مذکور دوشنبه هفته جاری وارد نیویورک شده است تا با جامعه بین الملل به نتیجه ای در خصوص غوطه دست یابند.

اعضای هیأت معارضان با «کریستوف هیوسجین» سفیر آلمان در سازمان ملل دیدار کردند. به گفته این هیئت، در این دیدار هیوسجین بر «حمایت تمام قد آلمان از اجرای قطعنامه شورای امنیت تأکید کرد».

به گفته العریضی، هیأت معارض با این سفر در تلاش است که کشورهای عضو شورای امنیت را «در برابر مسئولیت انسانی و حقوقی آنان در خصوص جنایتهای جنگی» در غوطه قرار دهد.

این مسئول معارض در خصوص اینکه آیا درباره غوطه تغییراتی را لمس کرده‌اند یا خیر، مدعی شد: «حداقل پیام را به هر کس که باید آن را بشنود، می‌رسانیم».

بر اساس قطعنامه 2401 باید در غوطه شرقی به مدت 30 روز آتش‌بس برقرار شود و گروههای تروریستی داعش و جبهه النصره و گروههای وابسته به آنها از این آتش بس مستثنی هستند.

ارتش سوریه در ادامه عملیات خود موفق شد منطقه «حوش الاشعری» را آزاد کرده و بیش از 40% از مساحت مناطق تحت اشغال تروریستها در غوطه را آزاد کند

۱۳۹۶/۱۲/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...