نسخه چاپی

تكرار ادعاهای رژیم صهیونیستی علیه ایران/ هیچ شریكی بهتر از اسرائیل برای آمریكا وجود ندارد

«استیو منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریكا با تأكید بر روابط كشورش با رژیم صهیونیستی به تكرار ادعاها علیه ایران پرداخت.

به گزارش نما، به نوشته وبگاه الجماینر، وی روز پنجشنبه در یک همایش یهودیان در شهر نیویورک گفت: «هیچ شریکی بهتر از اسرائیل برای آمریکا وجود ندارد.»

وی سپس درباره توافق هسته‌ای برجام که سال 2015 میان ایران و گروه 1+5 حاصل شد هم گفت: «رئیس‌جمهور اعلام کرده دیگر معافیت‌های تحریمی ذیل برجام را امضا نخواهد کرد. رئیس‌جمهور متعهد است نه تنها از امنیت اسرائیل بلکه امنیت سایر کشورهای جهان در برابر موشک‌های بالستیک ایران و صادرات تروریسم توسط این کشور به سراسر منطقه اطمینان حاصل کند.»

توافق هسته‌ای بین ایران و 5 عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (امریکا، فرانسه، بریتانیا، روسیه و چین) به‌علاوۀ آلمان در تیر 1394 مورد توافق طرفین مذاکره قرار گرفت.

دولت آمریکا، به عنوان یکی از اعضای 1+5 از زمان اجرایی شدن «برجام» با اتخاذ سیاست‌های مختلف تلاش کرده از متبلور شدن مزایای این توافق برای ایران جلوگیری کند.

کارشکنی‌های آمریکا در اجرای برجام از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا شدت گرفته؛ «دونالد ترامپ» روز 22 دی‌ماه رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را تمدید کرد. وی علی‌رغم این تهدید کرد ممکن است این آخرین باری باشد که این کار را انجام می‌دهد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت در صورتی که نمایندگان کنگره و دولت‌های اروپایی برای «اصلاح معایب فاجعه‌بار» برجام اقدام نکنند او در موعد بعدی تعلیق تحریم‌ها (120 روز بعد) آمریکا را از توافق هسته‌ای با ایران خارج خواهد کرد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا در بخش دیگری از اظهاراتش مدعی شد این نهاد آمریکایی «نقش مهمی» در مبارزه با «تروریسم» داشته است.

او گفت: «ما 700 نفر آدم داریم که در خزانه‌داری روی تحریم‌ها و مدیریت تحریم‌ها کار می‌کنند. تحریم‌ها ابزارهای مهمی هستند و این ابزارها اثربخش هستند.»

منوچین تصریح کرد: «اجازه بدهید برای شما توضیح بدم. جلوگیری از منابع مالی تروریسم از طریق تحریم‌ها کاملا موثر است.

وی تأکید کرد وزارت خزانه‌داری آمریکا در حال حاضر توجهش را معطوف مقابله با ایران، کره شمالی، سوریه، روسیه و ونزوئلا کرده است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: