نسخه چاپی

سركرده طالبان عزادار شد

تحریك طالبان پاكستان كشته شدن فرزند رهبر این گروه در حمله پهپادهای آمریكایی را تأیید كرد.

به گزارش نما، اعلام کرد در حمله هوایی به منطقه مرزی «باجور ایجنسی» در منطقه مرزی افغانستان و پاکستان یک مدرسه دینی هدف قرار گرفت که بر اثر آن فرزند ملافضل‌الله همراه با 21 نفر از جمله نوه «صوفی محمد» سرکرده سابق طالبان سوات کشته شدند.

عبد الله فرزند رهبر طالبان پاکستان 16 سال سن داشت.

مقامات امنیتی پاکستان تصریح کردند ملا فضل‌الله سرکرده گروه تروریستی طالبان پاکستان پیش از حمله پهپادهای آمریکایی، محل را ترک کرده بود.

حدود سه هفته پیش هم در حملات هوایی در وزیرستان شمالی ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب پاکستان، 9 عضو طالبان و همچنین «خان سید سجنا» معاون سرکرده طالبان پاکستان، کشته شده بودند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که وزارت امور خارجه آمریکا در مجموع 11 میلیون دلار برای کسانی می دهد که اطلاعاتی درباره تروریست‌های گروه تحریک طالبان پاکستان که با طالبان افغانستان ارتباط دارند، ارائه کند.

وزارت امور خارجه آمریکا برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری ملافضل‌الله رهبر طالبان پاکستان شود 5 میلیون دلارجایزه تعیین کرد.

آمریکا همچنین برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری عبدالولی رهبر گروه جماعت الحرار و منگل باغ رهبر گروه لشکر اسلام 3 میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...