نسخه چاپی

لزوم افزایش بهای آب مصرفی در شهر تهران

صدراعظم نوری خواستار افزایش بهای آب شد و خاطرنشان كرد: باید قیمت آب افزایش پیدا كرده تا مردم در مصرف آب صرفه جویی كرده و درست مصرف كنند.

به گزارش نما، زهرا صدراعظم نوری در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران گفت: پیشنهادی از سوی شرکت آبفا داده شده تا تغییری در بهای آب ایجاد شود. این موضوع در قالب نامه به شورای شهر ارسال شده در شرایطی که این مسئله باید در قالب طرح و یا لایحه ارائه می شد.

وی افزود: دادن نامه به شورای شهر مناسبتی ندارد. موضوع باید به کمیسیون های اصلی و فرعی ارجاع داده شده و بازنگری در کار صورت گیرد. برنامه شرکت آبفا باید در کمیسیون ها مورد بررسی قرار می گرفت.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اهمیت مسئله آب اظهارکرد: مسئله آب یک مسئله جدی در دنیا و ایران است. به این خاطر که توجهی به موضوع آب در کشور نشده اکنون شاهد هستیم که نسبت به متوسط منابع تجدید پذیر فاصله داریم.

صدراعظم نوری ادامه داد: روزانه به طور میانگین هر نفر 250 لیتر آب مصرف می کند که این میزان 2 برابر مصرف جهانی است.

وی خواستار افزایش بهای آب شد و خاطرنشان کرد: باید قیمت آب افزایش پیدا کرده تا مردم در مصرف آب صرفه جویی کرده و درست مصرف کنند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به لزوم احداث مراکز آب اضطراری در شهر تهران تصریح کرد: شهر تهران به 374 مرکز آب اضطراری نیاز دارد و تا منابع احداث این مراکز ایجاد نشود، این اتفاق محقق نخواهد شد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...