نسخه چاپی

ارتش به حمله موشكی ائتلاف آمریكا به سوریه واكنش نشان داد

ارتش با صدور بیانیه‌ای ضمن محكومیت حمله موشكی آمریكا به سوریه تاكید كرد: ایران همچون گذشته در كنار گروه‌های مقاومت خواهد بود و آمریكا نیز قطعاً در اهداف خود در منطقه، شكست خواهد خورد.

ارتش به گزارش نما، جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه‌ای حمله موشکی آمریکا و ایادی اش به سوریه را محکوم کرده و آن را ناشی از شکست و استیصال استکبار جهانی دانست.

در این بیانیه آمده است:

حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه که به دنبال ادعای دروغین آن‌ها مبنی بر استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی علیه ملت سوریه انجام گرفت؛ نمونه بارز حمایت و پشتیبانی از گروه‌های تروریستی است به نحوی که در سال‌های اخیر هرگاه در نبرد علیه تروریسم در سوریه و عراق عرصه بر تروریست‌ها تنگ آمده آمریکا و چند کشور غربی عملاً وارد معرکه شده تا شکست‌های تروریست‌ها را جبران نمایند.

در ادامه این بیانیه آمده است: مقامات آمریکا در حالی ادعای دروغین استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی را مطرح می‌نمایند که خود تأمین کننده اصلی تسلیحات برای کشتار مردم یمن هستند و از هیچ جنایتی در افغانستان دریغ نمی‌کنند و چه مضحک و عجیب است که همین مدعیان دروغین حمایت از ملتها، خود را در پشت نقاب دروغین صلح طلبی پنهان می‌نمایند.

ارتش در ادامه بیانیه خود ضمن بی نتیجه دانستن حمله مثلث شوم آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه آن را ناشی از پیروزی و اقتدار جبهه مقاومت و مردم مقاوم سوریه دانست که بار دیگر نقاب از چهره غیر انسانی و خوی تجاوزگری و دور از منطق استکبار جهانی به سرکردگی دولت آمریکا برداشت و برتلاش مذبوحانه آنان برای توجیه شکست‌های پی در پی دشمنان ملل آزاده و آزادی خواه جهان صحه گذاشت.

در این بیانیه تصریح شده است: دشمنان بشریت از این اقدام و دیگر اقدامات ناجوانمردانه علیه ملت سوریه طرفی نخواهند بست و مردم مقاوم سوریه با اتحاد و یکپارچگی، بهتر از گذشته در مقابل ترفند‌ها و تاکتیک‌های کهنه و تکراری، محکم و استوار خواهند ایستاد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در خاتمه ضمن محکومیت این اقدام، بر هوشیاری، تعامل و اتحاد ملل مسلمان و ارتش‌های منطقه با هدف هم افزایی بیشتر، ضرورت تلاش مستمر ملت‌های مسلمان منطقه و جبهه مقاومت برای افزایش قدرت دفاعی در برابر تروریسم و حامیان آن‌ها و نیز ضرورت اقدام سریع مدعیان حقوق بشر درمحکومیت این حرکت جنایتکارانه و ضد بشری؛ تصریح نمود: همانگونه که حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای، رهبر معظم انقلاب نیز فرموده‌اند برای برخی کشور‌های عرب منطقه شرم آور است که با دلار‌های نفتی به مسلمانان و جهان اسلام خیانت می‌کنند و جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته در کنار گروه‌های مقاومت خواهد بود و آمریکا نیز قطعاً در اهداف خود در منطقه، شکست خواهد خورد.

۱۳۹۷/۱/۲۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...