نسخه چاپی

«اكبر آقا آكتور صدا» به شبكه مستند می آید

مراسم پاسداشت استاد اكبر منانی نویسنده، دوبلور، مدیر دوبلاژ و گوینده پیشكسوت با رونمایی از مستند «اكبر آقا آكتور صدا» ‌شنبه ۸ اردیبهشت، ساعت ۱۸:۳۰ در فرهنگسرای ابن سینا برگزار می‌شود.

به گزارش نما، «اکبر آقا آکتور صدا» مستند پرتره اکبر منانی و از تولیدات جدید شبکه مستند سیما با حضور رئیس شبکه مستند سیما و جمعی از بزرگان عرصه دوبله و دوستداران فرهنگ در شهرک غرب، بلوار ایران‌زمین شمالی، فرهنگسرای ابن‌سینا رونمایی می‌شود.

این مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی به فصل‌هایی از زندگی اکبر منانی از اثرگذارترین هنرمندان عرصه دوبله پرداخته ، پیشکسوتی که علاوه بر مدیریت دوبلاژ نخستین منبع مدون تاریخ دوبله ایران را با نام «سرگذشت دوبله ایران و صداهای ماندگارش» نوشته‌ است؛ کتابی درباره چگونگی، چرایی و زمان ورود دوبله به ایران که نگارشش ۱۷ سال طول کشید.

اکبر منانی زاده ۱۴ تیر ۱۳۱۸ در اصفهان دوبلور، مدیر دوبلاژ و گوینده ایرانی است. او کار حرفه‌ای دوبله را از سال ۱۳۴۰، گویندگی در رادیو را از سال ۱۳۴۲ و مدیریت دوبلاژ را از سال ۱۳۴۳ خورشیدی شروع کرد.

منانی در فیلم‌ها، مجموعه‌ها و انیمیشنهای بسیاری حرف زده‌است؛ مجموعه‌هایی مثل «پوآرو» به جای هرکول پوآرو)، «پرستاران» به جای فرانک، «بهترین سال‌های زندگی ما» به جای فردریک مارچ، «زبل‌خان» به جای زبل‌خان، «ماجراهای گالیور» به جای گلام با تکیه کلام من می‌دونم.

رونمایی از «اکبر آقا آکتور صدا» ساعت ۱۸:۳۰ در فرهنگسرای ابن سینا برگزار می شود و ورود برای عموم آزاد است.

۱۳۹۷/۲/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...