نسخه چاپی

ترامپ: وقتی ایرانی‌ها مرگ بر آمریكا می‌گویند چه كسی با آنها توافق امضا می‌كند؟

رئیس‌جمهور آمریكا در یك سخنرانی بامداد شنبه بار دیگر از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ انتقاد كرد.

به گزارش نما، دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در نشست «انجمن ملی سلاح»، بامداد شنبه بار دیگر به انتقاد از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) پرداخت.

ترامپ در این سخنرانی با انتقاد از سیاست دولت‌های گذشته درباره کره شمالی از رویکرد خودش در قبال این کشور دفاع کرد.

ترامپ با اشاره به آنچه به گفته وی هشدارهای برخی از کارشناسان درباره اجتناب از صحبت کردن درباره کره شمالی بوده گفت: «برای سالیان متوالی ما این مشکل را داشتیم و آنها می‌گفتند، صحبت نکنید. ممکن است او (رهبر کره شمالی) را عصبانی کنید. حرف نزنید. اگر بیانیه وحشتناکی درباره ایالات متحده صادر شود، شما چیزی نگویید.»

گفت: «همین اتفاق درباره ایران افتاده است. خاطرتان هست؟ ما آن توافق وحشتناک را امضا کرده‌ایم و آنها در خیابان‌ها راهپیمایی می‌کنند و مرگ بر آمریکا می‌گویند.»

ترامپ در ادامه گفت: «من گفتم، وقتی آنها راه‌پیمایی می‌کنند و مرگ بر آمریکا می‌گویند کی با آنها توافق امضا می‌کند؟»

ترامپ در ادامه به انتقاد از «جان کری»، وزیر خارجه سابق آمریکا پرداخت و گفت: «او بهترین مذاکره‌کننده‌ای که ما دیده‌ایم نیست. هیچ‌وقت از مذاکرات کنار نکشید، مگر در آن مسابقه دوچرخه‌سواری که زمین خورد و پایش شکست. فقط همان موقع بود! گفتم لااقل نگو پایت شکسته؛ داخل مذاکرات بمان و بگو که نمی‌خواهی مذاکره کنی. اینطوری شاید توافق بهتری بکنی.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه گفت: «و من از این ماجرا یاد گرفتم که آدم در سن 73 سالگی در مسابقه دوچرخه‌سواری شرکت نمی‌کند.»

ترامپ سپس به انتقاد از هشدارها درباره احتمال راه افتادن جنگ هسته‌ای با کره شمالی اشاره کرد و گفت: «درباره کره شمالی، می‌گفتند جنگ هسته‌ای راه می‌افتد. نه! می‌دانید چه چیزی باعث جنگ هسته‌ای می‌شود؟ ضعف باعث جنگ هسته‌ای می‌شود. ضعیف بودن شما را به سمت جنگ هسته‌ای سوق می‌دهد.»

۱۳۹۷/۲/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...