نسخه چاپی

قیمت برنج در آستانه ماه رمضان

دبیر انجمن واردكنندگان برنج گفت: با تسریع دولت در تخصیص ارز، كمبودی در بازار برنج خارجی در ایام ماه رمضان نداشته باشیم.

به گزارش نما، مسیح کشاورز، دبیر انجمن واردکنندگان برنج درباره آخرین وضعیت بازار برنج خارجی در آستانه ماه رمضان، اظهار کرد: سیاست جدید ارزی دولت و اختصاص دلار 4 هزار و 200 تومانی به واردات کالاهای اساسی ، تاثیر بسزایی در کاهش قیمت برنج خارجی در بازار داشته است.

وی از کاهش 700 تومانی نرخ برنج خارجی در بازار خبر داد و گفت: با توجه به مابه التفاوت ارز 4900 با 4200 تومانی، حداکثر هر کیلو برنج خارجی با نرخ 6 هزار و 800 تومان در ماه رمضان عرضه می شود.

کشاورز ادامه داد: در ماه های اخیر، برخی واردکنندگان با دلار 4900 تومانی برنج وارد کردند که بنابر سیاست جدید ارزی و اختصاص دلار 4200 تومان، برخی از تجار ناگریزند که برنج خود را کمتر از قیمت تمام شده در بازار عرضه کنند .

دبیرانجمن واردکنندگان برنج با اشاره به آخرین وضعیت توزیع برنج خارجی در ایام ماه رمضان، بیان کرد: واردات برنج به سبب روند کُند تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی به واردکنندگان با تاخیر انجام می شود، اما پیش بینی می شود که با تسریع دولت در تخصیص ارز، کمبودی در بازار برنج خارجی در ایام ماه رمضان نداشته باشیم.

وی با اشاره به تاثیر تسهیل در صدور پروانه بهداشتی بر واردات برنج یادآور شد: بنابر بخشنامه وزیر بهداشت به وزارت جهاد کشاورزی و صنعت و معدن در دوم اردیبهشت، فرآیند تسهیل واردات برنج از تمامی کشورهای واجد شرایط امکان پذیر است که این موضوع به سبب قدرت چانه زنی توانسته در بازار جهانی برنج و کاهش قیمت در مبادی وارداتی تاثیر بگذارد.

۱۳۹۷/۲/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...