نسخه چاپی

حال نه چندان خوب آقای بازیگر

بازیگر سریال تاریخی «سرزمین كهن» با اشاره به اینكه فیلمنامه‌ها مانند صفحه روزگار تغییر كرده‌اند، از میل باطنی خود مبنی بر ادامه كارگردانی و نویسندگی سخن گفت.

به گزارش نما، حسین محجوب بازیگر عرصه تلویزیون و سینما گفت: این روزها چندان حال خوبی ندارم چون کار خوبی وجود ندارد و در این اوضاع فیلمنامه‌هایی را می‌خوانم که با کمال تأسف برایم خوشایند نیست چراکه فیلمنامه‌ها بسیار سطحی شده اند.

وی توضیح داد: دلیل ضعف فلیمنامه‌ها در شرایط کنونی این است که به لحاظ فکری آنچه که اندیشه نام دارد، روزبه‌روز نازل‌تر می‌شود و این اتفاق خوب نیست. کاهش سطح کیفی فیلمنامه‌ها به طور یقین به ضرر سینما خواهد بود. ضرر و زیان ناشی از ضعف کیفی فیلمنامه‌ها دایره وسیعی را در برمی‌گیرد و متأسفانه چنین اتفاقی از آنجا رخ می‌دهد که ما سطح آگاهی مردم را نازل فرض کنیم و برهمین اساس فیلم‌هایی با سطح پایین به مردم ارائه می‌دهیم.

بازیگر سریال «صاحبدلان» توضیح داد: متأسفانه، با وجود فیلمنامه‌های نازلی که امروزه شاهد ارائه آن‌ها هستیم، بسیاری از آثار سینمایی با چنین مضامینی، به فروش میلیاردی دست پیدا می‌کنند و این اتفاق‌ها در حالی به وقوع می‌پیوندد که در سال‌های اخیر رشد فکری در مخاطبانمان رقم نزده‌ایم. در این راستا مردمی که می‌خواهند ساعت‌هایی را به تفریح بپردازند، به همین فیلم‌ها اکتفا می‌کنند در حالی‌که لازم است در این زمینه تجدیدنظر جدی در سینما صورت بگیرد.

وی در مورد تولید آثار ارزشمند در سینما یادآور شد: در راستای تولید آثار ارزشمند در سینما اگر به‌صورت مطبوع پیش برویم، سخنی نمی‌ماند اما اگر شرایط خلاف این موضوع باشد، بروز واکنش‌هایی نظیر استقبال غیرعادی از برخی فیلم‌ها طبیعی به‌نظر می‌رسد. البته باید توجه داشته باشیم که در این روند اقشار کمی هم وجود دارند که به فیلم‌های سینمایی ارزشمند اهمیت می‌دهند.

محجوب با اشاره به امکان تجربه دوباره کارگردانی و نویسندگی خاطرنشان کرد: میل باطنی خودم مبنی بر ادامه فعالیت در عرصه کارگردانی و نویسندگی است اما مشکلات زیاد است و نمی‌دانم که در صورت فراهم شدن شرایط در زمینه کارگردانی فعالیت جدیدی را رقم می‌زنم یا خیر!.


۱۳۹۷/۲/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...