نسخه چاپی

علاقه‌مندی برخی از كشورهای مسلمان برای افزایش رابطه با اسرائیل

وزیر حفاظت از محیط زیست رژیم صهیونیستی ضمن اشاره به برخی پیامدهای تصمیم آمریكا به یهودی‌سازی قدس اعلام كرد شماری از كشورهای اسلامی به توسعه روابط با اسرائیل علاقه‌مند هستند.

به گزارش نما، «زئیف الکین» وزیر حفاظت از محیط زیست رژیم صهیونیستی که از حزب «لیکود» به رهبری «بینامین نتانیاهو» نخست‌وزیر است، امروز- جمعه- در گفتگو با روزنامه «ایزوستیا» روسیه افزود: «برخی کشور‌های اسلامی به صورت علنی این کار را می‌کنند و برخی کشور‌ها در پشت پرده.»

این وزیر صهیونیستی در ادامه گفت: «اسرائیل بعید نمی‌داند که شماری از کشور‌ها سفرای‍شان را به دلیل پیامد‌های تصمیم ایالات متحده برای انتقال سفارش به قدس، فرا بخوانند. شاید یکی یا دو کشور سفرای‌شان را خارج کنند، ولی بسیاری از این کشور‌ها امروز به توسعه روابط با اسرائیل علاقه‌مند هستند.»

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در دسامبر گذشته قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی و دستور انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به این شهر اشغالی را صادر کرد.

سفارت آمریکا ۱۴ ماه می، دوشنبه گذشته که مصادف با هفتادمین سالروز «یوم النکبه» - روز اشغال فلسطین و تاسیس رژیم جعلی اسرائیل- بود، افتتاح شد.

در اعتراض به این تصمیم خطرناک دونالد ترامپ، فلسطینیان از ۳۰ ماه مارس گذشته (۱۰ فروردین ۹۷) راهپیمایی‌های گسترده‌ای را در امتداد مرز‌های نوار غزه برگزار می‌کنند که تاکنون دست‌کم ۱۱۵ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست شهید شده‌اند.

از سوی دیگر، در اعتراض به افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی، در شماری از کشور‌های عربی و اسلامی تظاهرات برگزار شد و تشکیلات خودگردان فلسطین نیز سه‌شنبه گذشته سفیر خود از واشنگتن را در واکنش به سیاست حمایتی آمریکا از اسرائیل، فراخواند.

۱۳۹۷/۲/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...