نسخه چاپی

توتال: درباره همكاری با ایران ریسك نمی‌كنیم

مدیرعامل توتال فرانسه گفت: با اعمال تحریم‌های آمریكا علیه ایران، هر گونه همكاری با خطر از دست رفتن دسترسی به سیستم‌های بانكی همراه است كه توتال چنین ریسكی را نمی‌پذیرد.

به گزارش نما، پاتریک پویانه مدیرعامل شرکت توتال اعلام کرد با احتمال تحریم‌ها علیه ایران و امکان کاهش یک میلیون بشکه‌ای نفت این کشور و کاهش‌های متوالی تولید نفت ونزوئلا اگر قیمت نفت به فراتر از ۱۰۰ دلار هم برسد هیچ تعجبی وجود ندارد.

اظهارات مدیرعامل توتال در حالی مطرح می‌شود که آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌تر در چشم‌اندازهای کوتاه مدت خود نفت برنت را برای امسال ۷۰.۶۸ دلار و برای سال آینده ۶۵.۹۸ دلار پیش‌بینی کرده بود.پویانه همچنین گفت: تنش‌های ژئوپلتیکی به ویژه تصمیم ترامپ برای عقب‌نشینی از توافق برجام و همچنین کاهش شدید تولید نفت ونزوئلا افزایش می‌دهد.

وی همچنین اضافه کرد: با وجود این هنوز بر این اعتقاد نیست که بازار به تعادل خواهد رسید.

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد: تولید نفت ونزوئلا در ماه آوریل ۱.۴۲ میلیون بشکه در روز کاهش یافت که نسبت به ماه مارس ۵۰ هزار بشکه و نسبت به یکسال گذشتنه ۵۶۰ هزار بشکه با کاهش همراه بود.

علاوه بر آن احتمال می‌رود در صورت تحریم ایران تولید نفت این کشور یک میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

توتال روز چهارشنبه اعلام کرد که تصمیم گرفته بود تا برای توسعه میدان گازی پارس جنوبی پروژه چندین میلیارد دلاری را اجرا کند اما اکنون شرایط سرمایه‌گذاری در این کشور با ابهاماتی همراه است.

پویانه گفت: در حال حاضر بدون اعمال معافیت‌های تحریمی از سوی آمریکا سرمایه‌گذاری در ایران سخت شده است و توتال نمی‌تواند خطر از دست دادن دسترسی به سیستم‌های بانکی آمریکا را بپذیرد.

وی گفت: این تنها راه ما برای حفاظت از تصمیم یک‌جانبه آمریکاست.
منبع: فارس

۱۳۹۷/۲/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...