نسخه چاپی

اعمال روز هفتم ماه رمضان

كارشناس علوم قرآنی گفت: فضائل و ثواب‌های ماه مبارك رمضان از آن كسانی می‌شود كه حقیقت آن را درك كنند و در گفتار و كردار خود به محتوای آن عمل كنند نه اینكه تنها، رنج گرسنگی و تشنگی را تحمل كنند.

به گزارش نما، علی نوری‌زاده کارشناس علوم قرآنی با اشاره به ارزش فراوان شب قدر در ماه مبارک رمضان گفت: وجود شب قدر در ماه مبارک رمضان از فضیلت‌های بسیار ارزشمند این ماه مبارک است چرا که شب قدر از هزار ماه برتر است و در این شب فرشتگان به اذن و اراده خداوند فرود می‌آیند.

وی افزود: در شب قدر مقدرات یک سال آینده انسان‌ها از جمله حیات، مرگ و رزق آن‌ها براساس زمینه‌هایی که خود آن‌ها تعیین کرده‌اند، رقم می‌خورد و به همین جهت انسان‌ها با فراهم آوردن زمینه‌ای مناسب در این شب‌ها، می‌توانند بهترین سرنوشت را برای خود رقم بزنند.

این کارشناس علوم قرآنی اظهار کرد: همچنین با توجه به اینکه قرآن کریم در ماه مبارک رمضان نازل شده است و با در نظر داشتن فضیلت بسیار زیاد تلاوت قرآن در ماه میهمانی خدا، خواندن آیه‌های این کتاب آسمانی در ماه مبارک رمضان از ثواب بسیار زیادی برخوردار است همان‌گونه که امام باقر (ع) فرموده‌اند: هر چیزی بهاری دارد. بهار قرآن، ماه رمضان است.

وی یادآور شد: فضائل و ثواب‌های ماه مبارک رمضان از آن کسانی می‌شود که حقیقت آن را درک کنند و در گفتار و کردار خود به محتوای آن عمل کنند نه اینکه تنها، رنج گرسنگی و تشنگی را تحمل کنند.

نوری‌زاده توضیح داد: خواندن این دعا برای روز هفتم ماه مبارک رمضان بسیار مورد سفارش قرار گرفته است:

"بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اعنّی فیهِ على صِیامِهِ وقیامِهِ وجَنّبنی فیهِ من هَفَواتِهِ وآثامِهِ وارْزُقْنی فیهِ ذِکْرَکَ بِدوامِهِ بتوفیقِکَ یا هادیَ المُضِلّین.

خدایا یارى کن مرا در این روز بر روزه گرفتن و عبـادت و برکنارم دار در آن از بیهودگى و گناهان و روزیم کن در آن یادت را براى همیشه به توفیق خودت اى راهنماى گمراهان."

وی خاطرنشان کرد: همچنین خواندن نمازی چهار رکعتی به گونه‌ای که در هر رکعت سوره حمد و ۱۳ مرتبه سوره قدر خوانده شود، در شب هفتم ماه رمضان بسیار مورد تأکید قرار گرفته است.

۱۳۹۷/۳/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: