نسخه چاپی

پیشكسوت فوتبال: كی روش حق دارد ناراحت باشد

یاوری گفت: ما حداقل باید یك بازی تداركاتی خوب دیگر انجام می‌دادیم مثل بازی با تركیه كه یك تیم جوان بود. بازی با یونان هم كنسل شد و این را می‌شد از چهره ناراحت كی‌روش بابت كنسل شدن این بازی دید و این مربی حق هم دارد كه ناراحت باشد و این عدم همكاری ساختار فوتبال و ورزش ایران را نشان می‌دهد.

به گزارش نما، محمود یاوری در رابطه با بازی شب گذشته تیم ملی فوتبال ایران مقابل تیم ملی ترکیه اظهار داشت: بازی خوبی ندیدیم یعنی با توجه به اینکه تیم ترکیه تازه پوست انداخته بود و به قول خودمان نو شده بود و بازیکنان جدیدی که به این تیم اضافه شدند٬ می‌توانست محک خوبی برای ایران باشد، اما من چیزی از تیم ملی ندیدم.

وی افزود: ما تدارکات خوبی برای تیم‌ملی کشورمان ندیدیم. اگر خودمان را با ۳۱ تیم دیگر در جام جهانی مقایسه کنیم می‌بینیم که کمترین تدارکات را دیدیم و چگونه باید توقع داشت که شاگردان کی‌روش در جام جهانی موفق باشند.

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: ما در پاس دادن٬ سانتر و حتی شگرد کی‌روش که ساختار دفاعی ما در این چند ساله بوده مشکل داشتیم و بسیار نگران هستیم. نگرانی من از این جهت است که ما در دفاع‌مان خیلی مشکل داریم. مهاجم حریف از ۱۴ متری دفاع ما را دور می‌زند و دریبل می‌کند و توپ را وارد دروازه می‌کند.

یاوری ادامه داد: ما حداقل باید یک بازی تدارکاتی خوب دیگر انجام می‌دادیم مثل بازی با ترکیه که یک تیم جوان بود. بازی با یونان هم کنسل شد و این را می‌شد از چهره ناراحت کی‌روش بابت کنسل شدن این بازی دید و این مربی حق هم دارد که ناراحت باشد و این عدم همکاری ساختار فوتبال و ورزش ایران را نشان می‌دهد. ما دو بازی تدارکاتی انجام دادیم که بازی با ازبکستان که یک بازی تفریحی بود و فقط بازی با ترکیه خوب بود و بازی با لیتوانی هم مطمئن باشید به خاطر اینکه تا شروع جام‌جهانی وقتی نیست بازیکنان محکم بازی نمی‌کنند.

وی همچنین درباره نبود سیدجلال در خط دفاعی تیم ملی هم اظهار داشت: کی‌روش برنامه‌اش این بود که با جوان‌ها کار کند. همانطور که دیدید اول از نکونام شروع کرد بعد آندو تیموریان و بعد سید جلال را خط زد و الان هم منتظری بازیکن ذخیره تیم ملی شده است٬ واقعا این خط دفاعی در جام جهانی برای ما مشکل‌ساز خواهد بود و باید یک جوری تا شروع بازی‌ها کی‌روش دفاع و ساختار دفاعی‌مان را جمع وجور کند، چون همه می‌دانند که این کار امروز و فردا نیست.

پیشکسوت فوتبال ایران در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: مشکل اساسی تیم ملی عمق دفاعش است و امیدوارم طی چند روز آتی تا شروع رقابت‌ها کی‌روش هم خودش و هم بازیکنان تیم ملی را ریکاوری کند و باز هم شاهد بازی‌های با نشاط و درخشان مثل بازی‌های مقدماتی جام جهانی از سوی تیم ملی باشیم.

۱۳۹۷/۳/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: