نسخه چاپی

راه‌اندازی كامل خط ۷ مترو تا پایان سال جاری

محسن پورسیدآقایی در بازدید از خط 7 مترو گفت: امروز از مترو بسیج تا میدان صنعت را بازدید كردیم. قبلاً 7 ایستگاه راه‌اندازی شده بود ولی كامل نشده بود.

به گزارش نما، محسن پورسیدآقایی در بازدید از خط 7 مترو گفت: امروز از مترو بسیج تا میدان صنعت را بازدید کردیم. قبلاً 7 ایستگاه راه‌اندازی شده بود ولی کامل نشده بود.

وی با بیان اینکه برای خط 7 هزار و 700 میلیارد هزینه صورت گرفته بود، گفت: برای الباقی کار بیش از 2700 میلیارد تومان هزینه لازم است. در مرحله راه‌اندازی کمتر از 40 درصد هزینه شده بود و 60 درصد کار باقی است که با حمایت شهردار جدید کار انجام شود.

پورسیدآقایی با اشاره به تعطیلی خط 7 مترو به دلیل ناایمن بودن، گفت: سیگنالینگ خط کامل نبود و هر 55 دقیقه یک قطار در مسیر تردد می‌کرد و بلکه دستور داده بود هر 35 دقیقه یک قطار حرکت می‌کرد و این مسیر دیگر قابل کاهش نبود.

معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در خط 7 هواکش وجود نداشت، گفت: ایستگاه‌های میان تونلی هم نبود و همچنین سیستم اطفای حریق نصب نشده بود.

به گفته پورسیدآقایی، در خطی که هر 35 دقیقه یک قطار ناایمن حرکت می‌کرد قرار است آن خط به طور کامل تا پایان سال ایمن شود.

وی با اشاره به اینکه 5 کیلومتر از خط 7 تا هفته اول تیر ماه آماده بهره‌برداری می‌شود گفت: از این 5 ایستگاه، ایستگاه مهدیه با خط 3 مشترک است. با راه‌اندازی مجدد این خط به مرور تا پایان سال ایمنی را به خط برمی‌گردانیم و هر 10 دقیقه یک قطار در مسیر تردد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این خط 22 ایستگاه داشت، گفت: در ابتدا 7 ایستگاه آن افتتاح شد که بعدا یک ایستگاه هم به آن اضافه شد منتهی این ایستگاه‌ها بدون هواکش بود.

به گفته پورسیدآقایی در بخشی از جاها مجبور شدیم بخش‌هایی از خط 7 را تخریب و بازسازی مجدد کنیم.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه ایستگاه هلال‌احمر در این مرحله افتتاح نمی‌شود، گفت: چرا که پله برقی آن را نصب نکرده‌ایم.

۱۳۹۷/۳/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: