نسخه چاپی

سازمان ملل در اقدامی نادر از آمریكا انتقاد كرد

سازمان ملل متحد در اقدامی نادر از سیاست بی‌رحمانه ضدمهاجرتی دولت آمریكا در جدا كردن كودكان مهاجران از والدینشان انتقاد كرد.

به گزارش نما، در اقدامی نادر سازمان ملل متحد از یکی از سیاست‌های جنجالی دولت آمریکا یعنی جدا کردن کودکان مهاجران غیرقانونی در مرز مکزیک از والدین خود انتقاد کرد.

استفان دوژاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد، در این‌باره گفت: دبیر کل سازمان ملل متحد همواره بر این اصل تاکید دارد که با مهاجران و پناهجویان باید با احترام و طبق قوانین بین‌المللی رفتار شود. کودکان نباید به دلیل جداشدن از والدین آسیب ببینند. اتحاد خانواده باید حفظ شود.

در همین حال، زید رعد الحسین، کمیسیر عالی حقوق بشر سازمان ملل، روز دوشنبه از دولت آمریکا خواست دیگر کودکان مهاجران غیرقانونی را در مرز با مکزیک از والدینشان جدا نکند و این سیاست را غیرقابل پذیرش و بی‌رحمانه توصیف کرد.

شایان ذکر است، روند جدا کردن کودکان مهاجران از والدینشان در مرز مکزیک با آمریکا از اول ماه مه سرعت گرفته است که جف سشنز، وزیر دادگستری و دادستان کل این کشور، اعلام کرد همه مهاجرانی که غیرقانونی از مرز مکزیک وارد آمریکا شده‌اند، دستگیر می‌شوند.

از آنجا که کودکان جداشده مهاجران نمی‌توانند به زندان نزد والدینشان فرستاده شوند، بازداشت والدین باعث تنها ماندن این کودکان شده است.
ثبت: ۱۳۹۷/۳/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: