نسخه چاپی

ژاوی: گواردیولا ایكس‌فاكتور انگلیس است

درحالیكه تركیب تیم ملی انگلیس مملو از شاگردان گواردیولا در سیتی، قهرمان لیگ برتر جزیره، است ژاوی می‌گوید پیشرفت نكردن در تیمی كه هدایتش با پپ گواردیولا باشد عملاً غیرممكن است.

به گزارش نما، اسطوره‌ی فوتبال اسپانیا ژاوی می‌گوید تاثیر پپ می‌تواند باعث شود انگلیس در جام جهانی روسیه فراتر از انتظارات ظاهر شود. بازیکنانی مثل رحیم استرلینگ، جان استونز و کایل واکر که در بازی اول انگلیس مقابل تونس به میدان رفتند، به تازگی با منچسترسیتیِ گواردیولا قهرمان لیگ برتر شده‌اند. ژاوی، مهندس بزرگ فوتبال و اسطوره‌ی بارسلونا و اسپانیا می‌گوید ذهنیت معطوف به پیروزی‌ای که به خاطر کار کردن زیر نظر پپ به این فوتبالیست‌ها منتقل شده می‌تواند از آنها به دیگر اعضای تیم گرت ساوت‌گیت هم منتقل شود.

ژاوی 38ساله که با پیراهن غول‌های کاتالان با گواردیولا همبازی بوده و بعدها به عنوان بازیکن او به میدان رفته می‌گوید " فوتبالیستی که به او گوش بدهد و بخواهد یاد بگیرد حتماً موفق می‌شود. پیشرفت نکردن برای بازیکنی که زیر نظر پپ کار می‌کند غیرممکن است. منچسترسیتی فصل پیش استثنایی بود. آنها مثل بارسلون با حفظ مالکیت توپ بازی می‌کنند. من شک ندارم تیم ملی انگلیس از این بابت سود خواهد برد ".

استرلینگ فصل پیش برای سیتی 23 گل به ثمر رسانده که بهترین آمار گلزنی دوران فوتبالی او بوده. استرلینگ حالا یکی از بازیکنان کلیدی تیم ساوت‌گیت به حساب می‌آید.

از طرف دیگر مهاجم تاتنهام، هری کین فصل پیش را با 30 گل در لیگ برتر و رویهم‌رفته 41 گل زده به پایان برده و هم‌باشگاهی او دله آلی که در خط میانی بازی می‌کند هم با 14 گل زده توجه‌ زیادی برانگیخته.

درحالیکه بیشتر کارشناسان برای تیم ساوت‌گیت در روسیه شانس چندانی قائل نیستند و صعود به مرحله‌ی یک‌چهارم‌نهایی را برای سه شیرنشان‌ها موفقیتی بزرگ قلمداد می‌کنند، ژاوی با این نظر موافق نیست چرا که به قول خودش محو ترکیب درخشان سرعت، نبوغ و استعداد گلزنی در تیم ملی حال حاضر انگلیس شده است.

مهندس بزرگ فوتبال می‌گوید " مثلاً بازیکنی مثل استرلینگ را در نظر بگیرید. او همیشه استعداد بکر داشته ولی از وقتی زیر نظر پپ کار می‌کند، به مراتب زهردارتر شده و فوتبالش به سطح جدیدی ارتقا پیدا کرده. از طرف دیگر انگلیسی‌ها هری کین را دارند که بعد از دو سه فصل اخیر و گلهای زیادی که به ثمر رسانده در جام جهانی حجم انتظارات از او بسیار بالا است. همه می‌دانند که کین می‌تواند برای هر تیمی در دنیا مشکل‌ساز شود. اگر دله آلی و استرلینگ را به کین اضافه کنید، این ترکیب تهاجمی می‌تواند بهترین تیم‌های حال حاضر دنیا را هم از پا در آورد "
ثبت: ۱۳۹۷/۳/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: