نسخه چاپی

خطر جدایی چند بازیكن استقلال به خاطر جام جهانی!

شاید اعزام چهار بازیكن استقلال به جام جهانی از نظر اعتباری و حتی دلاری برای این باشگاه خوب باشد، اما در مجموع جام جهانی آنها را متضرر می‌كند.

به گزارش نما، باشگاه استقلال با داشتن ۴ بازیکن ملی پوش در جام جهانی بیشترین سهم را در بین باشگاه‌هایی که نمایندگانی در این مسابقات دارند دارا می‌باشد. حضور ۴ بازیکن استقلال در جام جهانی حتی در صورتی که تیم ملی ایران از مرحله گروهی این مسابقات هم به مرحله بعید صعود نکند ۵۳۰ هزار دلار برای این تیم در آمد دارد که باتوجه به نرخ ارز می توان گفت درآمد آبی‌ها بابت جام جهانی مبلغی معادل ۳ و نیم میلیارد تومان است که آنها بسیاری از مشکلات خود را می توانند با این پول پشت سر بگذارند.

اما جام جهانی فقط دلار اعتبار برای این باشگاه به ارمغان نمی آورد و مشکلاتی را هم به این باشگاه تحمیل خواهد کرد. چند بازیکن استقلال تنها به دلیل حضور در جام جهانی استقلالی‌ها را نگران کرده‌اند. شاید مسئولان باشگاه استقلال ناچار شوند بخشی از درآمدهای میلیاردی شان بابت حضور بازیکنان در جام جهانی را هزینه راضی کردن همین بازیکنان برای تمدید کنند. در این مطلب به بررسی شرایط برخی از بازیکنان استقلال که جام جهانی باعث دگرگونی شرایطشان شده می پردازیم

* روزبه چشمی

مدافع ملی پوش استقلال که بازیکن مورد علاقه کی‌روش بوده و در اولین دیدار ملی پوشان در جام جهانی در ترکیب ثابت قرار گرفت، عملکرد خوبی هم مقابل مراکش به نمایش گذاشت و یکی از اصلی ترین عوامل بسته نگه داشته شدن دروازه تیم ملی بو. این بازیکن د بعد از آن بازی و در جریان یکی از تمرینات در مسکو دچار آسیب دیدگی شدید شد. شدت این آسیب دیدگی به حدی بود که نه تنها چشمی بازی مقابل اسپانیا و پرتغال را در جام جهانی از دست داد، بلکه او تمرینات پیش فصل آبی‌ها و به فراخور آن به احتمال زیاد هفته های آغازین فصل را هم از دست داده است.

به این ترتیب گرچه چشمی با استقلال قرارداد داشته و هیچ حرف و حدیثی هم در خصوص جدایی او وجود ندارد، اما به دلیل آسیب دیدگی در جام جهانی به احتمال زیاد هفته های ابتدایی فصل که این تیم بازی های مهمی هم در آن دارد قادر به همراهی تیمش نخواهد بود که این غیبت ناشی از حضور در جام جهانی می باشد.

* امید ابراهیمی

حتی قبل از آغاز رقابتهای جام جهانی هم پیشنهاداتی از سوی تیم های خارجی به هافبک ملی پوش آبی‌ها ارائه شده بود و همین موضوع ادامه حضور ابراهیمی در استقلال را دچار تردید کرده بود. حالا که این بازیکن دو بازی خیلی خوب در جام جهانی ارائه داده و در مجموع یکی از بهترین های تیم ملی ایران در این مسابقات بوده قطعا پیشنهادات به صورت جدی تر مطرح شده و حتی بعید نیست شمار آن هم افزایش پیدا کند.

شاید این پیشنهادات که ناشی از حضور ابراهیمی در جام جهانی است آنقدر اغوا کننده باشد که باعث جدایی ستاره آبی‌ها از این تیم و اعزام وی به یک تیم خارجی شود. مگر آن که مدیران این باشگاه با صرف هزینه زیادی بتوانند این ملی پوش با ارزش را راضی به ماندن در تیم شان نمایند.

* سید مجید حسینی

شرایط سید مجید حسینی هم تا حدودی شبیه شرایط ابراهیمی است. حسینی با استقلال برای فصل آینده هم قرارداد دارد اما قرارداد وی نیز از آن بند و تبصره‌های معروف دارد که با استناد به آن امکان جدایی برای او به راحتی وجود دارد. ضمن این که شرایط سنی مجید حسینی بر خلاف ابراهیمی به گونه ای است که او می‌تواند روی پیشنهاد باشگاه های اروپایی هم حساب کند.

حسینی حتی قبل از جام جهانی هم از سوی یکی دو باشگاه اروپایی از جمله شارلوا پیشنهاد داشت و حالا حضور موفقیت آمیز او در جام و بازی بی نقصش مقابل اسپانیا و فوق ستاره‌هایش هم این پیشنهاد را جدی تر می‌کند و هم پیشنهادات جدیدتری را هم به سوی او روانه می‌کند.

مجید حسینی از توافق با آبی‌ها دور بود و حضور درخشان او در جام جهانی این فاصله را بیشتر کرد. سید رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال هم به خرابی رابطه مدیربرنامه‌های وی با استقلال اشاره کرده بود که این نیز می‌تواند به عمیق تر شدن این فاصله کمک کند.

* پژمان منتظری

منتظری باتجربه ترین و آخرین ملی پوش آبی ها در جام جهانی است و تنها ملی پوش این تیم که در دو بازی نخست فرصت بازی پیدا نکرد. شاید منتظری کم دردسر ترین ملی پوش استقلالی ها در جام جهانی باشد که از ناحیه وی احساس نگرانی ندارند و خود منتظری هم به جدایی از این تیم فکر نمی کند. منتظری فصل آینده نیز با آبی پوشان قرارداد دارد و بعید است که از این تیم جدا شود.

* وریا غفوری

اگر حضور در جام جهانی باعث دوری دو سه بازیکن استقلال از این تیم برای فصل آینده می شود، عدم حضور در جام جهانی روی روابط وریا غفوری با استقلالی‌ها تاثیر گذاشه است. وی که فصل گذشته یکی از بهترین‌های این تیم بود در آخرین غربال پیش از اعزام به روسیه از کاروان ملی پوشان خط خورد. درست یا غلط، غفوری خط خوردنش از لیست تیم ملی را از چشم شفر و باشگاه استقلال می داند و این تفکر باعث می شود تا این مدافع ملی پوش که دست بر قضا مدت قراردادش هم با آبی پوشان به اتمام رسیده قلبا تمایلی به ادامه همکاری با این تیم نداشته باشد.

اگر غفوری از جمع آبی پوشان جدا نشود، قطعا راضی کردنش برای ادامه همکاری با این تیم برای فصل بعد کار راحتی نخواهد بود و چه بسا آبی‌ها ناچار شوند بخشی از درآمدهای دلاری ناشی از حضور بازیکنان شان در جام جهانی را صرف راضی کردن غفوری برای ادامه همکاری با این تیم نمایند. غفوری نیم نگاهی هم به ترانسفر شدن دارد و حتی برای این منظور به جز مدیر برنامه‌های رسمی‌اش ایجنت‌های دیگر هم قول و قرارهایی گذاشته است.

* سیدحسین حسینی

گرچه دروازه‌بان رکورددار آبی‌ها هنوز قراردادش را با این تیم تمدید نکرده است، اما خیلی بعید است وی دست آخر راضی به تمدید قرارداد با این تیم نشده و راهی تیم دیگری شود. اما حسینی هم تفکری همانند غفوری دارد و وی نیز خط خوردنش از لیست مسافران روسیه را ناشی از تفکرات شفر می‌داند. حسینی شاید از این بابت قدری ناراحت باشد اما بسیار بعید است که در نهایت قراردادش را با آبی‌ها تمدید نکند. اما بهرحال مقوله جام جهانی روی این بازیکن استقلال هم تاثیر گذاشته است.
ثبت: ۱۳۹۷/۴/۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: