نسخه چاپی

آلمان و فرانسه خواستار توافق اروپایی‌ها درباره پناهجویان شدند

صدراعظم آلمان و رئیس جمهویر فرانسه خواهان توافق چندجانبه كشور‌های اروپایی بر سر پذیرش پناهجویان شدند.

به گزارش نما، سران آلمان و فرانسه خواستار دستیابی به توافق‌های چند جانبه بین شماری از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در مورد پذیرش پناهجویان شدند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در حالی در نشست غیررسمی شماری از رهبران اروپایی در بروکسل از توافق‌های چند جانبه سخن گفتند که اعضای اتحادیه اروپا تاکنون از اجماع در مورد نحوه مواجهه با موج ورود پناهجویان عاجز بودند.

در نشست غیر رسمی روز گذشته سران اروپا در بروکسل، علاوه بر رهبران فرانسه و آلمان سران ۱۴ کشور دیگر اتحادیه اروپا نیز حضور داشتند.

همزمان با برگزاری این نشست غیررسمی کشور‌های ایتالیا و مالت اعلام کردند که از پذیرش کشتی «لایف لاین» که حامل گروهی از مهاجران است خودداری می‌کنند.

طبق گزارش یورونیوز، ماکرون در این نشست خواستار احترام کشور‌های عضو اتحادیه اروپا به «ارزش‌های اروپایی» در زمینه پذیرش پناهجویان شد. امانوئل ماکرون همچنین بر «همبستگی» کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در این مورد تاکید کرد.

در مقابل ایتالیا چند پیشنهاد از جمله ایجاد «مراکز حمایت بین المللی» برای پذیرش پناهجویان و افزایش کمک مالی به آن دسته از کشور‌های آفریقایی را که با مهاجرت غیرقانونی مبارزه می‌کنند مطرح کرد.

ایتالیا در یکی از پیشنهاد‌های خود خواستار تحریم مالی کشور‌هایی شده است که از پذیرش پناهجویان خودداری می‌کنند.

۱۳۹۷/۴/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: