نسخه چاپی

تهدیدات كودكان داعش در دانمارك

در حالیكه پارلمان اروپایی مشخصا از كشورهای عضو خواسته تا كودكان تندروهای اروپایی را شناسایی كرده و آنها را به كشورهای متبوعشان بازگردانند، این موضوع به اختلاف‌نظر در دانمارك تبدیل شده و برخی معتقدند شناسایی این كودكان كه تعدادشان هم مشخص نیست، وظیفه دانمارك نیست.

به گزارش نما، آینده کودکانی که از والدین شبه‌نظامی خارجی متولد شدند، بدین معنا که والدینشان برای جنگ در کنار افراطی‌ها این کشور اسکاندیناوی را به مقصد خاورمیانه ترک کردند، به موضوعی داغ تبدیل شده است. در حالی که برخی سیاستمداران می‌گویند چنین کودکانی شستشوی مغزی داده شدند اما والدین و سایرین تاکید دارند که آنها همچنان شهروند دانمارک بوده و از حقوق مساوی برخوردار هستند.

در حالی که وزارت مهاجرت و همبستگی دانمارک تاکید دارد که این افراد موسوم به "کودکان خلیفه" شهروندان دانمارکی هستند و مثل سایر کودکان عادی دانمارک حق و حقوقی دارند، وزارت دادگستری و سرویس امنیت و اطلاعات دانمارک آنها را تهدید می‌دانند.

رئیس کانون وکلای دانمارک می‌گوید، مساله شهروندی واضح است و دانمارک یک وظیفه حقوقی برای کمک به "کودکان داعش" دارد. حتی اگر مقام‌های دانمارک آنها را به لحاظ فیزیکی از منطقه بیرون کنند، اصل قوه قهریه همچنان پا بر جاست. حتی او تاکید کرد، شاید مقام‌های دانمارکی کودکان را دور کنند و این در صورتی است که صلاح کودکان در نظر گرفته شود، خصوصا اگر والدین آنها مظنون به تروریسم باشند.

۱۳۹۷/۴/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: