نسخه چاپی

مهلت دو هفته‌ای مجلس به دولت برای ارائه لایحه جامع انتخابات

رئیس كمیسیون شوراهای مجلس از مهلت دو هفته‌ای پارلمان به دولت برای ارائه لایحه جامع انتخابات خبر داد.

به گزارش نما، محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دولت در زمینه ارائه نکردن لایحه جامع انتخابات،گفت: دولت ماه‌هاست وعده تقدیم لایحه جامع انتخابات به مجلس را داده اما هنوز این وعده عملی نشده است؛ گویا عزمی برای ارائه این لایحه از سوی دولت وجود ندارد.

وی از طرح‌های جدید مجلس برای اصلاح قوانین انتخابات شوراها، مجلس و ریاست‌جمهوری خبر داد و افزود: اگر دولت لایحه جامع انتخابات را نهایتا تا دو هفته آینده و پس از تعطیلی جلسات علنی پارلمان، به مجلس ارائه نکند، طرح‌های جداگانه‌ای برای اصلاح قانون انتخابات به هیئت‌رئیسه مجلس تقدیم خواهیم کرد و این موضوع در دستورکار کمیسیون قرار دارد.

**طرح مجلس برای اصلاح قوانین انتخابات مجلس تدوین شده است

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اضافه کرد: در صورتی که دولت طرح جامع انتخابات را نهایتا تا دو هفته آینده به مجلس ارائه نکند، طرح‌های جداگانه‌ای برای اصلاح قوانین انتخابات مجلس، شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست‌جمهوری تقدیم می‌کند.

نماینده مردم کرج در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طرح‌های سه‌گانه مجلس برای اصلاح قوانین انتخابات نهایی شده و اگر دولت لایحه جامع انتخابات را به مجلس ارائه نکند، این طرح‌ها را از سوی کمیسیون شوراها به مجلس تقدیم می‌کنیم.


۱۳۹۷/۴/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...