نسخه چاپی

گرمای بی سابقه غرب آمریكا را به آتش كشید

ده‌ها آتش سوزی گسترده در غرب آمریكا موجب تخلیه اجباری صد‌ها نفر، قربانی شدن یك غیرنظامی در كالیفرنیا و اعلام حالت فوق العاده نزدیك سن دیه گو شد.

به گزارش نما، مرکز ملی پیشگیری از آتش سوزی آمریکا اعلام کرد: «آتش سوزی در سراسر کشور از فلوریدا گرفته تا آلاسکا گسترش یافته است و در حال حاضر حدود شصت آتش سوزی گسترده وجود دارد که بیش از ۳۳۳ هزار هکتار را در فرا گرفته است. دمای هوا در این مناطق به بالای ۴۰ درجه سانتی گراد رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لس آنجلس، ۲۰ تا از این آتش سوزی‌ها در آلاسکا، هفت تا در نیومکزیکو، چهار تا در کالیفرنیا، هشت تا در کلرادو و بقیه در نوادا، آریزونا و جنوب کشور (تگزاس و فلوریدا) زبانه می‌کشند.

آژانس مبارزه با آتش سوزی کالیفرنیا در توئیتر اعلام کرد آتش سوزی موسوم به کلاماتون در منطقه سیسکیو نزدیک مرز با اورگان به کشته شدن یک غیرنظامی منجر شد که در حال شناسایی است. شرایط مرگ او هنوز مشخص نیست. تخلیه اجباری به ویژه در منطقه «ناپا ولی» و جنوب کالیفرنیا نزدیک سن دیه گو اجرا شده است. جری براون فرماندار کالیفرنیا جمعه شب به آتش سوزی موسوم به «وست فایر» اعلام حالت فوق العاده کرد.

بر اساس بیانیه فرماندار کالیفرنیا، این آتش سوزی روز جمعه اعلام شد و به سرعت گسترش یافت، تعدادی خانه را ویران کرد و چند خانه دیگر را نیز تهدید می‌کند. این آتش سوزی همچنین موجب بسته شدن جاده‌ها شد. دمای هوا که چند رکورد تاریخی را به ویژه روز جمعه در لس آنجلس شکست، کار مقامات را پیچیده کرده است. دمای هوا در اوایل غروب در لس آنجلس ۴۲، در پالم اسپرینگس ۴۵ درجه در فونیکس آریزونا ۴۴ درجه و در لاس وگاس در نوادا ۴۳ درجه بود.

از آغاز سال ۲۰۱۸، یک میلیون و ۱۷۰ هزار هکتار در آمریکا در آتش سوخت که بیشتر از دو سال گذشته در همین دوره است، اما از سه سال پیش کمتر است که بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار هکتار در شعله‌های آتش خاکستر شد.

در آتش سوزی در غرب آمریکا یک نفر کشته شد

مقامات آمریکایی جمعه اعلام کردند آتش سوزی در نزدیکی مرز ایالت کالیفرنیا با اورگن جان یک نفر را گرفت و چندین ساختمان را ویران کرد. جزئیات بیشتری درباره علت مرگ این فرد که آتش سوزی عامل آن معرفی شده، اعلام نشده است. گسترش آتش سوزی سیصد منزل مسکونی را در نزدیکی هورن بوک در فاصله چهارده مایلی جنوب اورگن تهدید می‌کند.

این آتش سوزی یکی از ده‌ها آتش سوزی در سراسر غرب آمریکا است که در نتیجه افزایش دمای هوا و وزش باد‌های خشک آغاز شده اند و انتظار می‌رود این آتش سوزی تا آخر هفته ادامه داشته باشد. گسترش گرما از جنوب کالیفرنیا به بخش‌هایی از آریزونا، نوادا و یوتا تهدید تشدید این آتش سوزی را تشدید کرده است که هزاران نفر را وادار کرده است منازل خود را تخلیه کنند و صد‌ها منزل مسکونی را در غرب آمریکا ویران کرده است.
ثبت: ۱۳۹۷/۴/۱۶

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: