نسخه چاپی

تدكر عضو شورای شهر به افشانی

علیخانی گفت: مطابق عملكرد درآمد نقد سازمان حمل و نقل و ترافیك تهران تا این تاریخ نسبت به بودجه مصوب محقق نشده است و عملكرد آنها خسارات هنگفتی را به شهرداری وارد كرد. همچنین درآمد حاصله نیز تاكنون به خزانه واریز نشده و شهردار تهران باید در این باره پاسخگو باشد.

به گزارش نما، محمد علیخانی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران گفت:با استناد به بند «الف» تبصره 2 بودجه سال 1397 شهرداری تهران متن تبصره به منظور ایجاد شفافیت و انضباط مالی، سازمان ها و شرکت های ذیل ضمن رعایت کامل مفاد تبصره یک(1) مکلفند، تمامی وجوه دریافتی از محل عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده های مرکزی و ترافیک (مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک)، تابلوهای با کاربری تبلیغاتی، عوارض حمل و نقل پایانه های مسافربری برون شهری، عوارض حفظ و گسترش فضای سبز و سایر درآمدهای حاصل از محل اخذ عوارض سازمان حمل و نقل و ترافیک، سازمان زیباسازی شهر تهران، سازمان پایانه ها و پارک سوارها و سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران می باید به خزانه شهرداری تهران واریز شود.

وی ادامه داد: شهرداری تهران مکلف است متناسب با تحقق این درآمدها، معادل پنجاه (50%) درصد از مبالغ مذکور را (پس از کسر سهم بیست درصدی (20 %) شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از محل عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده های مرکزی و ترافیک (مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک) به عنوان درآمد این سازمان‌ها محسوب و صد در صد (100 %) آن را به حساب آنها واریز نماید تا مطابق بودجه مصوب این سازمان ها در راستای ایفای وظایف و مأموریت های شهرداری تهران هزینه شود.

علیخانی گفت: مابقی به عنوان درآمدهای عمومی شهرداری تهران محسوب و به ترتیب به ردیف های درآمدی به شماره طبقه بندی «110315» با عنوان «عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده های مرکزی و ترافیک (مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک)»، شماره طبقه بندی «110425» با عنوان «درآمدهای حاصل از تابلوهای با کاربری تبلیغاتی» ، شماره طبقه بندی «110320» با عنوان «عوارض بلیط مسافربری و باربری» و شماره طبقه بندی «160308» با عنوان «حفظ و گسترش فضای سبز» مطابق جدول شماره پنج (5) بودجه مصوب سال 1397 شهرداری تهران واریز می شود.

عضو شورای شهر تهران گفت: در صورت افزایش درآمدهای وصولی ناشی از ارائه خدمات و وصول عوارض در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهر تهران (از جمله درآمدهای حاصل از عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده های مرکزی و ترافیک (مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک)، عوارض بلیت پایان های برون شهری و سایر درآمدها و عوارض مرتبط) نسبت به بودجه مصوب سال 1397، تمامی درآمدهای افزایش یافته می باید علاوه بر اعتبارات مصوب 1397 در راستای توسعه حمل و نقل عمومی هزینه شود.

علیخانی گفت: این در حالی است که مطابق عملکرد درآمد نقد سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران تا این تاریخ نسبت به بودجه مصوب محقق نشده است و عملکرد آن حوزه خسارات هنگفتی را به شهرداری تهران وارد کرده است که از این حیث قصور معاون حمل و نقل و ترافیک کاملا محرز و همچنین با توجه به بند الف تبصره 2 بودجه سال 97 درآمد حاصله نیز تاکنون به خزانه شهرداری تهران واریز نشده است . فلذا مراتب تذکر اینجانب را به شهردار تهران معروض و نتیجه را اعلام فرمایید.

۱۳۹۷/۴/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...