نسخه چاپی

بازار آهن به ثبات رسید

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینكه بازار آهن به ثبات نسبی رسید، گفت: پیشنهاد كرده‌ایم یك اتاق قیمت‌گذاری در بورس كالا تشكیل و با همفكری انجمن‌های تولید كنندگان و فروشندگان قیمت‌گذاری مناسبی برای شمش آهن انجام شود.

به گزارش نما، محمد آزاد با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت‌ها در بازار آهن و فولاد نسبت به هفته گذشته شاهد افزایش اندکی است، اظهار داشت: امروز هر کیلو میلگرد و تیرآهن با اختلاف 50 تا 100 تومانی با قیمت 3400 تا 3500 تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بازار آهن فعلاً منتظر تعیین تکلیف قیمت‌ها است، افزود: وضعیت بازار آهن به گونه‌ای است که هر کس بنا به نیاز خود خرید می‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن تصریح کرد: با توجه به تصمیم وزارت صنعت قرار شده تولیدکنندگان خود صادرات محصولات را انجام دهند که این موضوع کمک بزرگی به بازار خواهد کرد.

آزاد با تاکید بر این که ما خواستار ثبات قیمت در بازار هستیم، گفت: شمش آهن در بورس کالا عرضه و براساس آن، قیمت آهن و میلگرد مشخص می‌شود، ما پیشنهاد کرده‌ایم یک اتاق قیمت‌گذاری در بورس کالا تشکیل و با همفکری انجمن‌های تولید کنندگان و فروشندگان قیمت‌گذاری مناسبی برای شمش آهن انجام شود.

وی اضافه کرد: اگر شمش آهن قیمت‌گذاری مناسبی شود به طور حتم تاثیرات خود را بر بازار آهن و میلگرد نیز خواهد گذاشت و بازار از بی‌ثباتی خارج می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن در خصوص تحریک برخی افراد سوءاستفاده‌گر که می‌خواستند بازار آهن را به سمت تشنج پیش ببرند، گفت: آنها کف روی آب بودند و نتوانستند تاثیری در بازار آهن داشته باشند، به نحوی که امروز بازار در آرامش کامل مشغول معاملات است.

۱۳۹۷/۴/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...