نسخه چاپی

نقشه ترامپ برای برداشت نفت از ذخایر استراتژیك آمریكا

در حالی كه در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای كنگره آمریكا در ماه نوامبر، فشارهای سیاسی به كاخ سفید برای مهار رشد قیمت نفت افزایش یافته، 2 منبع آگاه گفتند، دولت ترامپ به‌شكلی فعالانه در حال بررسی استفاده از ذخایر نفتی استراتژیك آمریكا برای افزایش عرضه نفت به بازار جهانی است.

به گزارش نما، 2 منبع آگاه گفتند، دولت ترامپ به‌شکلی فعالانه در حال بررسی استفاده از ذخایر نفتی استراتژیک آمریکا برای افزایش عرضه نفت به بازار جهانی است. این منابع که نخواستند نامشان فاش شود گفتند، هنوز هیچ تصمیمی برای برداشت نفت از ذخایر 660 میلیون بشکه‌ای نفت آمریکا گرفته نشده است، اما گزینه‌های مختلف از آزادسازی 5 تا 30 میلیون بشکه‌ای نفت این ذخایر در حال بررسی است. آزادسازی مقدار بیشتری نفت از ذخایر آمریکا نیز محتمل است، اما این اقدام مستلزم هماهنگی با دیگر کشورها خواهد بود.

قیمت متوسط هر گالن بنزین در آمریکا روز جمعه به 2 دلار و 89 سنت رسید که 63 سنت، معادل 28 درصد نسبت به یک سال قبل افزایش داشت. بر اساس پیش‌بینی مؤسسه تریپل‌ای، انتظار می‌رود قیمت هر گالن بنزین در آمریکا تا روز کارگر به 3.85 تا 4.05 دلار برسد.

ترامپ در هفته‌های اخیر تلاش کرده با مقصر قلمداد کردن اوپک بابت بالا بودن قیمت نفت، از زیر بار انتقادات شانه خالی کند. وی در توئیت‌های مختلف از اوپک خواسته تا قیمت نفت را پایین بیاورد.

تحلیلگران انتظار ندارند آزادسازی نفت از محل ذخایر استراتژیک تأثیر قابل توجهی بر کاهش قیمت انرژی داشته باشد. جو مک‌مونیگل، تحلیلگر ارشد انرژی در مؤسسه مدیریت ریسک هدجی گفت: «آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک آمریکا تأثیری روانی بر بازار خواهد گذاشت. این اقدام ممکن است قیمت بنزین را پایین نیاورد، اما حداقل به‌صورت موقتی قیمت نفت را پایین خواهد آورد، اما بعداً بازار خود را با این اقدام تطبیق خواهد داد».

۱۳۹۷/۴/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: