نسخه چاپی

شهادت یك فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست

هزاران شهروند فلسطینی امروز جمعه نیز مانند جمعه‌های قبل برای مشاركت در راهپیمایی بازگشت به چادر‌های بازگشت كه در مرز‌های نوار غزه نصب شده است، آمدند.

به گزارش نما، رسانه‌های فلسطینی از آغاز راهپیمایی بازگشت با مشارکت هزاران شهروند فلسطینی در مرز‌های نوار غزه خبر دادند که همچون هفته‌های گذشته با یورش نظامیان صهیونیست روبرو شده است.

به گزارش فلسطین الیوم، هزاران شهروند فلسطینی امروز جمعه نیز مانند جمعه‌های قبل برای مشارکت در راهپیمایی بازگشت به چادر‌های بازگشت که در مرز‌های نوار غزه نصب شده است، آمدند.

بر اساس این گزارش، همزمان با ورود شهروندان فلسطینی به مرز‌های غزه برای مشارکت در راهپیمایی بازگشت، نظامیان صهیونیست به تیراندازی و پرتاب گاز‌های اشک‌آور به سمت آن‌ها پرداختند که ده‌ها نفر در پی آن زخمی شدند.

با وجود تیراندازی گسترده نظامیان صهیونیست، ده‌ها جوان فلسطینی به دیوار مرزی غزه نزدیک شده و بادبادک‌ها و بالن‌های آتشین به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین نوار غزه پرتاب کردند.

کمیته ملی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره پیش از این طی فراخوانی از ساکنان نوار غزه خواسته بود که در راهپیمایی جمعه اعلام وفاداری به الخان الاحمر که همزمان با گذشت ۱۰۰ روز از راهپیمایی بازگشت برگزار می‌شود، مشارکت پرشوری داشته باشند.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند.

فلسطینی‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل تأکید کنند، قطعنامه‌ای که در بند ۱۱ آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره می‌شود.

حمایت شهروندان فلسطینی از اهالی الخان الاحمر

صد‌ها شهروند فلسطینی نماز جمعه امروز را در الخان الأحمر واقع در شرق قدس اشغالی به جا آوردند تا بر حمایت خود از اهالی این منطقه که رژیم صهیونیستی به دنبال کوچاندن اجباری و تخریب منازلشان است، تاکید کنند.

شیخ "ناصر القرن" خطیب نماز جمعه این هفته در الخان الأحمر خواستار کمک به اهالی این منطقه و حمایت از آن‌ها از طریق همه امکانات موجود و تحصن در این مکان برای مقابله با نقشه رژیم صهیونیستی برای کوچاندن اجباری مردم شد.

وی افزود: هدف از حضور ما در الخان الأحمر که رژیم صهیونیستی به دنبال مصادره و تخلیه ساکنان آن است، تاکید بر حمایت از اهالی این منطقه است که دروازه قدس شرقی به شمار می‌رود.

شیخ ناصر القرن همچنین با اشاره به برخورد وحشیانه رژیم صهیونیستی با اهالی الخان الأحمر و ضرب و شتم زنان و کودکان و سالخوردگان فلسطینی در مقابل دیدگان مردم دنیا گفت: کشور‌های دنیا در برابر زورگویی و وحشی‌گری رژیم اسرائیل هیچ حرکتی انجام ندادند.

وقوع ۱۰۰۰ آتش‌سوزی در سرزمین‌های اشغالی از ابتدای راهپیمایی بازگشت

بر اساس آماری که رژیم صهیونیستی منتشر کرده است، از ابتدای راهپیمایی‌های بازگشت در پایان ماه مارس گذشته تاکنون، بیش از ۱۰۰۰ آتش‌سوزی در شهرک‌های صهیونیست‌نشین نزدیک غزه در پی پرتاب بادبادک‌ها و بالن‌های آتشین توسط فلسطینیان به وقوع پیوسته است.

رژیم صهیونیستی درصدد تشدید تحریم‌ها علیه غزه

وبگاه صهیونیستی "واللا" امروز جمعه نوشت که اسرائیل درصدد تشدید تحریم‌ها علیه نوار غزه است.

بر اساس این گزارش، فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی به دنبال بستن گذرگاه "بیت حانون" و ممانعت از ماهیگیری در اطراف سواحل نوار غزه در صورت ادامه پرتاب بادبادک‌های آتشین است.

این وبگاه صهیونیستی همچنین اعلام کرد که نهاد نظامی اسرائیل به دنبال استفاده از سیاست فشار چندجانبه علیه حماس در صورت ادامه پرتاب بادبادک‌ها و بالن‌های آتشین است.

شهادت یک فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست

منابع خبری از شهادت یک فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان رژیم اشغالگر قدس در جریان راهپیمایی بازگشت و زخمی شدن دست‌کم ۲۵ نفر دیگر خبر دادند.

بر اساس این گزارش، وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک کودک و زخمی شدن ۲۵ نفر دیگر به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در جریان راهپیمایی بازگشت خبر داد

۱۳۹۷/۴/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: