نسخه چاپی

خبرنگار تركیه ای سه زندانی می شود

دادستانی استانبول تركیه با تنظیم كیفرخواستی، خواستار سه سال مجازات حبس برای جانان جوشكون خبرنگار روزنامه جمهوریت به اتهام 'مقابله با ماموران مبارزه با عناصر تروریستی' شد.

به گزارش نما، دومین جلسه رسیدگی به اتهامات جانان جوشکون در شعبه 26 دادگاه کیفری استانبول برگزار شد.

به نوشته این رسانه، ابتدا دادستان استانبول با خواندن متن کیفرخواست تنظیمی مدعی شد که جوشکون در نوشته های خود در روزنامه جمهوریت به طور مکرر به سرزنش ماموران مبارزه با تروریست ها پرداخته و جامعه را علیه آنها تحریک می کند.

حریت نوشت: دادستان در پایان سخنان خود از دادگاه خواستار صدور مجازات حداقل سه سال حبس برای این خبرنگار شد.

به نوشته این رسانه، این خبرنگار روزنامه جمهوریت برای دفاع در برابر اتهام وارده، از دادگاه زمان خواست و قاضی پرونده نیز رسیدگی به این موضوع را به جلسه روز نوزدهم ماه جاری موکول کرد.

به گزارش ایرنا، زندانی شدن بیش از 150 خبرنگار در ترکیه در ایام بعد از کودتای 25 تیرماه سال 95، موجب واکنش ها و انتقادات وسیع در سطح جهان شده و بنا به اعلام سازمان گزارشگران بدون مرز، ترکیه در رده های آخر آزادی رسانه در جهان قرار گرفته است.

پس از کودتای نافرجام 15 جولای سال 2016، محدود سازی رسانه های منتقد ترکیه شدت گرفت و با برقراری وضعیت فوق العاده پس از کودتا که برای هشتمین دوره در حال اجراست، دهها رسانه تعطیل و دهها خبرنگار و روزنامه نگار نیز زندانی و محاکمه شدند.

۱۳۹۷/۴/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: