نسخه چاپی

ماجرای صف كشیدن خودروها در پمپ بنزین‌ها

یك منبع آگاه در شركت ملی پخش فرآورده های نفتی علت طولانی شدن صف خودروها در پمپ بنزین های استان گیلان را تشریح كرد.

به گزارش نما، یک منبع آگاه در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی طولانی شدن صف خودروها در پمپ بنزین های استان گیلان و کمبود در توزیع آن ،اظهار کرد:تردد مسافران تابستانی و نگرانی مردم از گرانی یا دو نرخی شدن بنزین باعث طولانی شدن صف پمپ بنزین های شهرهای شمالی در استان گیلان شده است.
وی تاکید کرد:به هیچ وجه مشکلی در تامین سوخت نداریم و سوخت رسانی بی وقفه و به طور مرتب ادامه دارد.
این منبع آگاه در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت:هم اکنون هیچ جایگاهی در استان گیلان تعطیل نیست و مردم نگران نباشند.

مشکلی در تامین بنزین وجود ندارد
روابط عمومی شرکت ملی پالایش ‌وپخش فراورده های نفتی ایران نیز اعلام کرد : تمام تلاش خود را برای رفاه هموطنان درسفرهای تابستانی بکار گرفته است. ضمنا دولت هیچ برنامه ای برای تغییر قیمت و سهمیه بندی بنزین ندارد.
زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی هم در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه هیچ گونه مشکلی در تولید و تامین بنزین موردنیاز کل کشور وجود ندارد، تصریح کرد: مشکلات محدود و کوچکی که در شمال کشور شاهد آن بودیم مربوط به حوزه تولید و تامین نمی شود بلکه در بخش انتقال به دلیل تغییر مبادی توزیع سخت اندک خللی ایجاد شد که هم اکنون برطرف شده است.
وی تاکید کرد: هم اکنون هیچ مشکلی در سوخت رسانی و توزیع بنزین در جایگاههای سوخت در این مناطق وجود ندارد.
وی میزان تولید روزانه بنزین در کشور را به طور میانگین ۹۵ میلیون لیتر اعلام کرد و افزود: میانگین مصرف روزانه بنزین کل کشور نیز در حدود ۹۵ میلیون لیتر است که به این ترتیب می توان گفت در حال حاضر به دلیل فصل تابستان و علیرغم افزایش سفرهای تابستانی، میزان تولید و مصرف کشور سربه سر شده است.
به گفته سخنگوی شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی، میزان واردات بنزین به کشور تقریبا صفر است و برای تامین نیاز داخلی، وابستگی به واردات وجود ندارد.

۱۳۹۷/۵/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: