نسخه چاپی

فرمول تكراری قلعه‌نویی این بار در سپاهان

تیم های سپاهان و ذوب آهن بیشترین جابجایی چند سال اخیر را داشتند تا بازیكنان جدایی این دو تیم در همان شهر چند متر جابجا شوند!

به گزارش نما، پنجره نقل و انتقالات تابستانی رقابت های لیگ برتر در حالی روزهای پایانی خود را پشت‌سر می گذارد که تیم ها تقریبا تمام خریدهای خود را انجام داده و وارد هجدهمین دوره مسابقات لیگ برتر شده‌اند.

پرسپولیس که به دلیل محرومیت از سوی فیفا نتوانست بازیکن جدیدی را به خدمت بگیرد، فرشاد احمدزاده، وحید امیری، صادق محرمی و محسن مسلمان را هم از دست داد تا برانکو ایوانکوویچ با سایر بازیکنان خود برای هت‌تریک قهرمانی در لیگ برتر مبارزه کند. خروجی‌های پرسپولیس غیر از محسن مسلمان به خارج از کشور رفتند و بهترین پاسور فصل گذشته رقابت‌ها نیز به ذوب آهن اصفهان رفت تا فوتبالش را در تیمی که رشد کرده بود دنبال کند.

ذوبی ها که توانستند با امیر قلعه‌نویی در فصل گذشته مسابقات لیگ برتر ۵۵ امتیاز کسب کنند و نایب قهرمان شوند با جدایی سرمربی خود در انتهای فصل روبرو شدند تا امید نمازی را به عنوان سرمربی جدید انتخاب کنند.

قلعه نویی با وجود ترک ذوب آهن در اصفهان ماند تا سرمربی سپاهان شود. نقل مکانی چند متری تا بار دیگر پرافتخارترین مربی لیگ برتر با پرجام‌ترین باشگاه به موفقیت برسد. فرمول قلعه‌نویی در نقل و انتقالات برای موفقیت در لیگ برتر همان فرمول همیشگی بود. او بازیکنان تاثیرگذار خود را از ذوب آهن به سپاهان برد.

خالد شفیعی، کی‌روش استنلی و بختیار رحمانی که بازیکنان فصل گذشته ذوب آهن بودند تنها چند کوچه، خانه‌شان را در اصفهان جابجا کردند تا فصل جاری را در سپاهان بازی کنند. امیر قلعه‌نویی بقیه خریدهای خود را نیز از بین بازیکن سابق خود در تراکتورسازی انجام داد تا مهدی کیانی و محمد ایرانپوریان هم به جمع شاگردان این فصل خود اضافه شوند.

متد جابجایی بازیکن توسط قلعه نویی از ذوب آهن و تراکتورسازی به سپاهان توسط باشگاه سابق وی نیز انجام شد.

سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن بلافاصله پس از توافق با امید نمازی برای حضور در راس کادرفنی وارد کارزار نقل‌ و انتقالات شد و ترجیح داد بازیکنان همسایه را در تیمش جا بدهد. او عارف غلامی و مسعود حسن زاده را از سپاهان گرفت تا در کنار نام های دیگری همچون ادسون هرناندز، هادی محمدی، زبیر نیک نفس، ماریو سیلوا، رضا حبیب زاده و محسن مسلمان خریدهای جدید ذوبی ها را تشکیل دهند.

ذوب آهن و سپاهان که یکی از اهداف مهم خود را قهرمانی در رقابت های فصل جاری لیگ برتر اعلام کرده اند حالا با بازیکنانی که تجربه حضور در اصفهان را دارند به مصاف رقبا می‌روند تا خودشان را با پیراهن جدید در مسیر زاینده رود نشان دهند.
ثبت: ۱۳۹۷/۵/۱۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: