نسخه چاپی

توقف خودروی بی ام و سارقان با شلیك گلوله پلیس

رییس كلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس گفت: دو سارق لوازم خودرو كه حین فرار با بی ام و سرقتی به هشت دستگاه خودروی دیگر خسارت زده بودند با تلاش ماموران گشت كلانتری دستگیر شدند.

به گزارش نما، سرهنگ منصور حشمتیان، رییس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در تشریح این خبر گفت: ظهر روز گذشته دو سارق لوازم خودرو در پرسه زنی های خود در محدوده تهرانپارس یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ را مشاهده و برای سرقت لوازم در آن را باز می کنند که حین سرقت وسایل داخل آن یک سوییچ خودروی بی ام و توجهشان را جلب می‌کند.

وی در ادامه گفت: آنها که از دیدن این سوئیچ متعجب شده بودند دکمه های آن را فشار می دهند که متوجه می شوند چراغ‌های یک خودرو که جلوی ۲۰۶ پارک بود روشن شد که مشخص شد سوئیچ مربوط به خودرو بی ام و است.

سرهنگ حشمتیان افزود: سارقان وسوسه شدند تا به داخل خودرو بروند و زمانی که وارد خودرو می شوند تصمیم گرفتند آن را سرقت کنند ولی نحوه روشن کردن آن را نمی‌دانستند.

وی افزود: سارقان ۲۵ ساله با جست و جو در مرورگرهای اینترنتی روش روشن کردن خودروی مذکور را پیدا می کنند که در ادامه سوار بر بی‌ام و برای خرید مواد مخدر مصرفی شان به محله ای در محدوده کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس می‌روند.

این مقام انتظامی گفت: خودروی بی ام و 330i را دامادی برای عروسی اش اجاره کرده بود که سوییچ آن را به لحاظ سهل انگاری در ۲۰۶ خود گذاشته بود که دقایقی پس از سرقت برای سوار شدن مراجعه می کند که متوجه به سرقت رفتن آن می شود که سریعا با مالک آن تماس می‌گیرد و مالک پس از بررسی جی پی اس آن می‌گوید خودرو در همان محدوده است که خودش برای یافتن آن به محل می‌آید که در مسیر گشت کلانتری را می بیند و موضوع را در میان می گذارد مأمور نیز با خودروی گشت به دنبال وی برای کشف خودرو به گشت زنی پرداختند.

وی ادامه داد : حین گشت زنی ماموران خودرو را در خیابان احسان مشاهده که دستور ایست صادر کردند ولی سارقان خودرو را به سمت ماموران گرفتند و شروع به فرار کردند.

این مقام انتظامی اظهار کرد: با فرار آنان تعقیب و گریز پلیسی آغاز و ماموران با رعایت قانون بکارگیری سلاح شروع به تیراندازی کردند. سارقان علی رغم تیراندازی های پلیس به فرار خود ادامه دادند که حین گریز به ۸ دستگاه خودرو شهروندان خسارت وارد کردند که نهایتا پس از شلیک ۱۰ تیر و پنچر شدن خودرو و وارد شدن سارقان در یکی از بن بست های محدوده دستگیر شدند.

سرهنگ حشمتیان بیان کرد: پس از انتقال متهمان به کلانتری مالکان خودروهای خسارت دیده نیز حاضر و از متهمان شکایت کردند و نیز اموال مکشوفه به مالک خودروی ۲۰۶ برگردانده شد.

به گفته رئیس کلانتری ۱۴۴ جوادیه داماد خودرو را ساعتی قبل سرقت از کرایه دهنده جلوی خانه خوش تحویل گرفته بود و از آنجا که می‌خواست به گل فروشی ببرد تا گل روی آن بزند همان جلوی خانه اش پارک کرد و سوییچ آن را در پژو ۲۰۶ گذاشته بود.

بنا به اظهار سرهنگ حشمتیان متهمان در اولین دقایق سرقت از حضورشان در خودرو سلفی و فیلم تهیه و برای دوستان خود ارسال کردند که گفته اند رکورد سرقت را زده و بی ام و دزدیده‌اند.

وی در خاتمه بیان داشت: تحقیقات تکمیلی از متهمان که دارای سرقت خودرو و مواد مخدر می باشند در حال انجام است.
ثبت: ۱۳۹۷/۵/۱۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: