نسخه چاپی

آتش جنگ آمریكا و چین زبانه كشید

در حالی كه نگرانی ها از جنگ تجاری میان آمریكا و چین بر بازار سایه افكنده، قیمت طلا امروز افزایش داشت و روند ترمیمی خود پس از رسیدن به پایین ترین رقم ۱۷ ماه گذشته را تداوم بخشید.

به گزارش نما، در حالی که نگرانی ها از جنگ تجاری میان آمریکا و چین بر بازار سایه افکنده، قیمت طلا امروز افزایش داشت و روند ترمیمی خود پس از رسیدن به پایین ترین رقم 17 ماه گذشته را تداوم بخشید، هرچند که تقویت ارزش دلار موجب شد تا رشد قیمت ها محدود باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به 1215 دلار و 71 سنت رسید. روز جمعه نیز قیمت فلز زرد نیم درصد افزایش یافته بود.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با اندکی تغییر به 1223 دلار و 7 سنت رسید.

بارناباس گان، تحلیلگر موسسه او سی بی سی در این باره گفت: «طلا هنوز تا حد زیادی تحت تاثیر تغییرات ارزش دلار قرار دارد. افزایش قیمت طلا ناشی از نگرانی ها از جنگ تجاری میان آمریکا و چین بوده است.»

قیمت طلا روز جمعه ابتدا به پایین ترین رقم 17 ماه گذشته یعنی 1204 دلار رسید، اما پس از انتشار آمار ضعیف از بازار کار آمریکا و تضعیف ارزش دلار، تقویت شد.

دیگر عامل تضعیف ارزش دلار اقدام بانک مرکزی چین برای تثبیت ارزش پول ملی این کشور بود. اما قیمت دلار روز دوشنبه مجددا تقویت شد.

تهدید چین مبنی بر وضع تعرفه های تلافی جویانه بر 60 میلیارد دلار کالای وارداتی از آمریکا موجب شده تا آتش جنگ تجاری باز هم زبانه بکشد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که دولت ترامپ پیشنهاد کرد، تعرفه ای 25 درصدی بر 200 میلیارد دلار کالای چینی وارداتی اعمال شود.

هرچند تشدید جنگ تجاری یکی از دلایل رشد قیمت طلا بوده، اما ارزش بالای دلار مانع از رشد قابل توجه قیمت طلا شده است.
ثبت: ۱۳۹۷/۵/۱۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: