نسخه چاپی

واكنش فرمانده مرزبانی ناجا به ادعای شلیك به كولبران

سردار رضایی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در مورد اینكه عنوان شده كه پلیس مرزبانی به كولبران شلیك می‌كند، اعلام كرد: اینكه رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب این مطالب را عنوان كنند كاری دور از ذهن نیست؛ اما باید بگویم اعلام این مطلب كه مرزبانی جمهوری اسلامی در مرزها به مرزنشینان شلیك می‌كند حرف بیهوده‌ای است.

به گزارش نما، سپهبد حامدعبدالله ابراهیم الحسینی فرمانده مرزبانی جمهوری عراق در راستای هفتمین اجلاس مرزبانی دو کشور ایران و عراق با سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در مقر فرماندهی مرزبانی ناجا دیدار و گفت‌وگو کردند.

سردار رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب که اشرافیت مرزبانی در مرزها زیاد است، اظهار داشت: ما امروز شاهد امنیت بالایی در مرزها هستیم و کشفیات مواد مخدر و همچنین کالا افزایش داشته است.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد:‌در مرزهای جنوبی که عمدتا آبی است با قاچاق کالا مواجهیم؛‌ در مرزهای غربی کشفیات ما مشروبات الکلی و سلاح‌های شکاری و در مرزهای شرقی نیز عمدتا با حوزه مواد مخدر مواجه هستیم.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص تهدیدات پیرامونی مرزها گفت: هماهنگی و همراهی لازم بین دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، دستگاه قضایی و مرزنشینان انجام شده است.

سردار رضایی به برگزاری جلساتی با مرزبانی افغانستان، پاکستان و ترکیه پرداخت و گفت: با کشور افغانستان اجلاسی در کابل داشتیم و در یک ماه گذشته دو نشست مشترک با افغانی‌ها برگزار کردیم.

وی به نشست با کشور ترکیه در مرز ماکو پرداخت و گفت: در خصوص ورود سلاح‌های شکاری با فرمانده ژاندارمری ترکیه گفت‌وگو کردیم.

فرمانده مرزبانی ناجا تردد اتباع کشورهای ثالث را بار مضاعفی بر دوش مرزبانان دانست و تصریح کرد: باوزارت کشور در این خصوص صحبت کرده‌ایم تا سازوکار مناسب را در این موضوع بیندیشد.

سردار رضایی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در مورد اینکه عنوان شده که پلیس مرزبانی به کولبران شلیک می‌کند، اعلام کرد: اینکه رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب این مطالب را عنوان کنند کاری دور از ذهن نیست؛ اما باید بگویم اعلام این مطلب که مرزبانی جمهوری اسلامی در مرزها به مرزنشینان شلیک می‌کند حرف بیهوده‌ای است؛ کولبری و تردد غیرمجاز مرزنشینان در حمایت از مرزبانی کشور است اما اگر افرادی اقدام به تردد غیرمجاز و خارج از محدوده تعیین شده و به خصوص در ارتفاعات و دره‌ها کنند و به صورت مسلحانه قاچاق کرده وتعدی کنند،‌مسلما با آنها برخورد می‌کنیم.

وی گفت: خواسته ملت و دولت از مرزبانی این است که دیوارهای مرز را حراست کند و نگذارد که به صورت دزدکی و شبانه و مسلحانه گروه‌هایی وارد کشور شوند. اینکه گروه‌هایی به صورت مسلحانه بخواهند نصف شب از بیابان و دره‌ها تردد کنند معلوم است که به آنها برخورد می‌شود.

فرمانده مرزبانی ناجا به منشور مرزبانی پرداخت و گفت:‌ایمان به خدا،‌انضباط و استعداد از جمله این منشور است و اقتدار یعنی اعمال قانون.

سردار رضایی گفت:‌در مرز تردد غیرمجاز هم بی‌شک وجود دارد اما اگر کسی اهمال کاری کند باید پاسخگو باشد. خوشبختانه دستگاه قضایی مسلط بر موضوع است.

عالی‌ترین مقام مرزبانی کشور به اشراف اطلاعاتی این پلیس پرداخت و اعلام کرد: مرزبانی جمهوری اسلامی با سیستم فنی، پهپادی و دوربین‌های پیشرفته به طور شبانه‌روز با توجه به فوتوگرافی‌های مختلف از مرزهای دریایی، خشکی و غیره محافظت می‌کند و اشرافیت کامل در این حوزه دارد.

۱۳۹۷/۵/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: