نسخه چاپی

دولت سهم خود را در مدیریت شهری بپردازد

معاون برنامه‌ریزی توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران خاطرنشان كرد: سهمی كه دستگاه دولتی برای اداره شهر باید بپردازد به صورت قانونی را در دستوركار قرار دادیم.

به گزارش نما، حجت میرزایی درباره برنامه پنج ساله شهرداری تهران اظهار داشت: برنامه سوم تا پایان شهریور تقدیم شورای شهر می‌شود.

وی افزود: ما برای تمامی محلات و مناطق شهر تهران برنامه‌ای منطقه‌ای و محلی تهیه کرده‌ایم و برای برنامه سوم، سه برش کلان‌شهر، منطقه‌ای و محلی داریم که در برش منطقه‌ای و محلی پیشنهادات تمامی شورایاری‌ها و ذینفعان محله مانند کسبه و اصناف را دریافت کرده‌ایم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در راستای تأمین منابع مالی در برنامه سوم شهرداری تهران چه اقداماتی پیشنهاد شده است،‌گفت: مهمترین رویکرد ما در برنامه پنجم، تنوع‌بخشی به برنامه درآمدی شهرداری با رویکرد عدالت کارایی و پایداری درآمدی است و از این سو، درآمدهای عوارض اصلاح شده است و به بازار سرمایه توجه بیشتری صورت گرفته است و همینطور دریافت مطالبات شهرداری از دولت و بخش عمومی نیز در اولویت قرار گرفته است.

معاون برنامه‌ریزی توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران خاطرنشان کرد: سهمی که دستگاه دولتی برای اداره شهر باید بپردازد به صورت قانونی را در دستورکار قرار دادیم.

وی گفت: برای نخستین بار سطح برنامه‌ریزی در کلان‌شهر تهران را از محلات آغاز کرده‌ایم تا شورایاری‌ها نیز در تدوین برنامه پنج ساله سهم بسزایی داشته باشند.

۱۳۹۷/۶/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: