نسخه چاپی

آخرین آمار ارجاع جسد به پزشك قانونی استان تهران

مسعود قادی‌پاشا در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در ارتباط با ارجاع آمار جسد به پزشك قانونی استان تهران اظهار داشت: سال گذشته 12 هزار فوتی به مركز تشخیص آزمایشگاهی كهریزك پزشك قانونی ارجاع داده شد و به طور كلی روزانه 30 جسد در این آزمایشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش نما، مسعود قادی‌پاشا در ارتباط با ارجاع آمار جسد به پزشک قانونی استان تهران اظهار داشت: سال گذشته 12 هزار فوتی به مرکز تشخیص آزمایشگاهی کهریزک پزشک قانونی ارجاع داده شد و به طور کلی روزانه 30 جسد در این آزمایشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: همه اجساد به پزشک قانونی ارجاع نمی‌شود و تنها در صورتی که مرجع قضایی و معرفی‌نامه باشد و یا در واقع درخواست قضایی صورت گرفته باشد جسد فرد در پزشک قانونی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرکل پزشک قانونی استان تهران ادامه داد: در صورتی که علت فوت مشخص نباشد یا فوت در اثر خودکشی و حوادث مختلف از جمله قتل، مسمومیت و سوختگی و غرق‌شدگی باشد یا اینکه شکایت از کادر درمانی وجود داشته باشد همچنین در صورتی که بیماری در بیمارستان فوت کند و پزشک به مرگ آن مشکوک باشد جسد به پزشک قانونی ارجاع خواهد شد.

قادی‌پاشا خاطرنشان کرد: در صورتی که جسد نیاز به معاینه ظاهری کالبدشکافی، سم‌شناسی و آسیب‌شناسی باشد در پزشک قانونی انجام و علت فوت به مرجع قضایی به صورت کامل اعلام می‌شود.

وی گفت: در مرکز تشخیص آزمایشگاهی کهریزک 150 پرسنل وجود دارد که 70 درصد آنها تحصیلات عالیه داشته و پزشکان متخصص‌اند و در بخش کالبدشکافی همه متخصص پزشک قانونی بوده و در حوزه‌های سم‌شناسی و آزمایشگاهی نیز متخصصین مربوطه فعالیت می‌کنند.

۱۳۹۷/۶/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...