نسخه چاپی

نامه روحانی به مجلس: ۶ شهریور به خانه ملت می‌آیم

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از حضور رئیس‌جمهور برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در مجلس خبر داد.

به گزارش نما، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور طی نامه‌ای به قوه مقننه زمان حضور خود در مجلس برای پاسخ‌گویی به سئوال نمایندگان را اعلام کرد، گفت: در این نامه ذکر شده که رئیس‌جمهور روز سه‌شنبه هفته جاری ( 6شهریور) در مجلس حضور پیدا می‌کند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای‌اسلامی 10 مردادماه سال جاری در جلسه علنی پارلمان طرح سوال از رئیس‌جمهور را با 80 امضاء اعلام وصول کرد.

4 روز بعد از اعلام وصول این سوال، رئیس‌جمهور طی نامه‌ای به رئیس مجلس، سؤال نمایندگان را خلاف قانون اساسی اعلام کرد اما در عین حال تاکید کرد "برای جلوگیری از هر نوع اختلاف بین قوا و احترام به مجلس شورای‌اسلامی انشاء‌الله در فرصت مقرر به مجلس خواهم آمد و به سوالات پاسخ خواهم داد.

سوال از رئیس‌جمهور 5 محور اساسی شامل؛ عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت درباره کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چند ساله، افزایش شتابان نرخ ارزخارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی دارد.

طبق ماده 213 آیین‌نامه داخلی مجلس، رئیس‌جمهور موظف است حداکثر "تا مدت یک ماه" پس از اعلام وصول سؤال برای پاسخ به سوالات در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کند.

۱۳۹۷/۶/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...