نسخه چاپی

سید جلال حسینی ؛سوپر من پرسپولیس

عکس خبري -سيد جلال حسيني ؛سوپر من پرسپوليس

با حمید درخشان سرمربی سابق پرسپولیس كه صحبت می كردیم با حسرت ازسیدجلال یاد می كرد و می گفت:" كاشكی من درتیم خودم سید جلال داشتم. دیگرهیچ غمی نداشتم!"

سعید سعید زاده- درزمین بازی با احدی شوخی ندارد. مهاجمان بزرگی مقابلش قرارگرفته و ناکام شده اند. بسیارمحکم و قلدربازی می کند و همبازیانش را هم وادارمی کند با حداکثرقدرت و انرژی بازی کنند.

دروازه بانان پشت سرش هم همگی گوش به فرمان او بوده اند تا موفق شوند و معمولا درهرتیمی هم که بوده عنوان بهترین خط دفاعی فصل را ازآن همان تیم کرده است.

صحبت ازکاپیتان قلدری است که حتی داوران را هم تحت تأثیرخود قرارداده و اجازه نمی دهد کسی حق تیمش را وسط زمین بخورد.

بله درست حدس زدید حرف ازسید جلال حسینی است. کسی که همه ازاو به عنوان یک لیدریاد می کنند. او معمولا بیشترازسایرین تمرین می کند و به همین خاطرهم کم اشتباه ترازبقیه درحین مسابقات دیده می شود.

تصورش را بکنید چه کسی می توانست دردقیقه 57 به آن شکل ارسال بلند روی دروازه الدحیل را با ضربه ای پرگاری و به سبک زیدان تبدیل به گل کند؟

به جرأت اگرآن توپ به هرمهاجمی درفوتبال ایران می رسید نمی توانست با پای غیرتخصصی ضربه اش را تبدیل به گل کند اما سید جلال نماد تلاش و اعتماد بود و موفق شد با همان گل تیمش به مسابقه برگرداند.

سوپرمنی که موفق شده بود درمرحله یک هشتم نهایی با گلزنی خودش الجزیره را درواپسین دقایق حذف و پرسپولیس را به جمع 8 تیم برترآسیا برساند حالا با این گل تیمش را به نیمه نهایی برد.

او را می توان کارلوس پویول پرسپولیس هم نامید. برای اثبات این ادعا باید یک باردیگرشما را به بازی با الدحیل بریم. لحظه ای پس ازگل که سید جلال به جای شادی پس ازگل جلوی چشمان 80 هزارتماشاگرخودی به سمت مرکز زمین دوید و ازهمبازیان خودش هم خواست تلاش بیشتری برای زدن گل های بیشتربه خرج بدهند و شادی پس ازگل را فراموش کنند.

با حمید درخشان سرمربی سابق پرسپولیس که صحبت می کردیم با حسرت ازسیدجلال یاد می کرد و می گفت:" کاشکی من درتیم خودم سید جلال داشتم. دیگرهیچ غمی نداشتم!"

حرفی که چندان هم بیراه نیست. ازارزش سید جلال همین بس که برانکو بدون او درلیگ پانزدهم قهرمان نشد و با این مدافع با تجربه دو فصل پیاپی قهرمان شد.

قبل ازشروع لیگ پانزدهم خیلی ها به برانکو توصیه کردند سید جلال را بازگرداند اما راهنمایی غلط یک هموطن کروات باعث شد سرمربی پرسپولیس قید حسینی را زده و لوکا ماریچ را بخرد. مدافعی که به زعم برانکو قراربود لیدرخط دفاعی شود اما درعمل یک مدافع معمولی نشان داد.

امروز هم اگر از برانکو بپرسید که بزرگ ترین اشتباهش درلیگ پانزدهم چه بود؟ به طورحتم به عدم جذب سید جلال حسینی اشاره خواهد کرد. کاپیتانی که می تواند کاپ قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را هم لمس کند چون لیاقتش را دارد.

۱۳۹۷/۷/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: