نسخه چاپی

اداره هزاران كلاس درس تنها با پنج دانش‌آموز

بطحایی تصریح كرد: هزاران كلاس با كمتر از 5 دانش‌آموز اداره می‌شود در حالی كه یك روز در این كشور 30 درصد نیروهای آموزش و پرورش دارای مدرك لیسانس بودند اما امروز بیش از 70 درصد فرهنگیان دارای مدرك لیسانس و بالاتر هستند.

به گزارش نما، سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش امروز در همایش یاد یاران؛ گردهمایی بسیجیان وزارت آموزش که در لانه سابق جاسوسی آمریکا برگزار شد، با بیان اینکه باید با روحیه بسیجی از آنچه در حوزه تعلیم و تربیت در 40 سال گذشته به دست آمده است مراقبت کنیم،‌گفت: ما برای رسیدن به یک نقطه مطلوب که شأن نظام جمهوری است گاهی از دستاوردهای گذشته غافل می‌شویم.

وی ادامه داد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نقشه راه و تحول رستگاری در آموزش و پرورش را در اختیار داریم اما در حوزه‌های مختلف فاصله زیادی با آن داریم .

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به دستاوردهای آموزش و پرورش در طول‌ سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد:‌ زمانی تعداد دانش‌آموزان تحت پوشش دوره ابتدایی ما 70 درصد بود در حالی که اکنون بیش از 98 درصد دانش‌آموزان در دوره ابتدایی تحت پوشش قرار دارند و امروز صدها کلاس درس با یک دانش‌آموز اداره می‌شود که این مصداق عینی عدالت آموزشی است.

بطحایی یادآور شد: هزاران کلاس با کمتر از 5 دانش‌آموز اداره می‌شود در حالی که یک روز در این کشور 30 درصد نیروهای آموزش و پرورش دارای مدرک لیسانس بودند اما امروز بیش از 70 درصد فرهنگیان دارای مدرک لیسانس و بالاتر هستند.

وی بیان داشت:‌یکی از مهمترین وظایف ما این است که در کنار نگاه به نقطه مطلوب که باید داشته باشیم نباید مسیری را که پشت سر گذاشته‌ایم را فراموش کنیم. ضمن اینکه ما در 8 سال دفاع مقدس که همه مرزهای جغرافیایی‌مان در معرض خطر بود با سرافرازی از آن عبور کردیم.

وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت:‌مبادا خیره شدن و توجه محو به آنچه که باید به آن برسیم ما را از مسیر سختی که از آن عبور کرده‌ایم دور کند و این یکی از وظایف ما معلمان است و باید با روحیه بسیجی به سمت چشم‌اندازها حرکت کنیم.

۱۳۹۷/۷/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: