نسخه چاپی

مشكل كامیونداران مرغهاراگرسنه نگه داشت

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینكه مشكلات كامیونداران ، حمل دان به مرغداری ها را با اختلال شدید مواجه كرده است، گفت: نقل و انتقال مرغ در كشور هم به كندی انجام می شود.

به گزارش نما، محمد یوسفی با بیان اینکه مشکلات کامیونداران، حمل و نقل نهاده های دامی از جمله سویا و ذرت را دچار اختلال شدید کرده است، اظهارداشت: مرغداران با کمبود دان مواجه شده اند.

وی با اشاره به اینکه شرکت پشتیبانی امور دام از ذخایر انبارهای خود میان تولیدکنندگان دان توزیع می کند، افزود: ولی این مقدار کافی نیست و در حال حاضر مشکل جدی است.

رئیس انجمن مرغداران گوشتی کشور با بیان اینکه در بنادر ذرت و سویا به اندازه کافی وجود دارد، گفت: متاسفانه این نهاده ها به مقاصد موردنظر حمل نمی شوند.

یوسفی درباره اینکه آیا دلیل افزایش قمیت مرغ طی روزهای اخیر همین مسئله بوده است، افزود: مشکلات کامیونداران، حمل و نقل مرغ را نیز با اختلال مواجه کرده، چرا که ۷۰ درصد مرغ مصرفی استان تهران از سایر استان ها تامین می شود و در حال حاضر با توجه به این شرایط ما با کمبود مواجه هستیم.

وی ادامه داد: در صورت ادامه این شرایط، احتمال افزایش مجدد قیمت مرغ وجود دارد.

یوسفی تصریح کرد: مهمتر از قیمت مرغ، مسئله نهاده ها و دان است که اگر به مرغ ها نرسد، تولیدکنندگان مجبور می شوند مرغ ها را به کشتارگاه بفرستند در غیراینصورت مرغها در مرغداری ها می میرند، بنابراین ادامه این شرایط می تواند برای صنعت چالش آفرین باشد.

۱۳۹۷/۷/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: