نسخه چاپی

گروه های جهادی....

جایی برای خدمت در همین نزدیكی

عکس خبري -جايي براي خدمت در همين نزديکي

دمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی یكی از فعالیت‌های مهم بسیج است كه از ابتدای تشكیل این شجره طیبه همواره به آن اهتمام جدی وجود داشته است.


خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی یکی از فعالیت‌های مهم بسیج است که از ابتدای تشکیل این شجره طیبه همواره به آن اهتمام جدی وجود داشته است. اکنون که نظام با یک جنگ اقتصادی همه‌جانبه روبه‌رو است، نیاز به این تشکل انقلابی و فعالیت‌های خدمت‌رسانی آن بیشتر احساس می‌شود. به همین منظور سازمان بسیج مستضعفین رزمایش اخیر خود را با عنوان رزمایش عاشورایی بسیج نامگذاری کرده است تا در ایام محرم محرومیت‌زدایی در اولویت فعالیت‌های بسیج قرار بگیرد.
هفته گذشته به پیشنهاد دوستان برای اجرای یک اردوی جهادی به یکی از روستاها رفتیم که فقط 25 کیلومتر با تهران فاصله دارد. در نگاه اول نگران بودیم که نتوانیم برای مردم کاری انجام دهیم و شرمنده دوستانی شویم که با اشتیاق برای خدمت آمده بودند؛ اما با گذشت نیم ساعت استقبال مردم از حضور خود را احساس کردیم، پزشک عمومی در یک برنامه ابتدا شاخص‌های سلامتی و سبک زندگی را تشریح کرد و سپس تا اذان ظهر برای 35 نفر نسخه‌های دارویی نوشت و پیشنهاد داد، در اردوهای بعدی داروهای عمومی را با خود بیاوریم؛ زیرا بسیاری از مردم این روستاها هزینه تأمین این داروها را ندارند. خانم دکتر روانشناس به 12 نفر مشاوره‌های گوناگون داده بود و اثر این کار را بسیار مثبت‌تر از حضور در مطب خود عنوان می‌کرد. به علت محدودیت مالی مقدار کمی نوشت‌افزار با خود به روستا برده بودیم و در همان ساعت اولیه بین 40 نفر از دانش‌آموزان توزیع شد؛ اما شرمنده برخی از خانواده‌هایی شدیم که فرزندان یتیم داشتند و در حالی که یک هفته از سال تحصیلی گذشته بود، نتوانسته بودند لوازم مدرسه برای فرزندان‌شان تهیه کنند، برخی از خانواده‌ها تلویزیون نداشتند و با وجود اینکه سوز سرما در شب‌ها در این مناطق شروع شده، بخاری‌های‌شان از کار افتاده بود...
اکنون هر روز به فکر حل مشکل این هموطنان در بسیج روزگار می‌گذرانیم و به نوعی فعالیت ما از یک مسجد و یک کوچه به چندین محله و روستای دیگر که همه علاقه‌مند به بسیج هستند، توسعه پیدا کرده است. حضور در این مناطق سبب شده است، در بچه‌های شهرنشین نیز روحیه خدمت، ایثار و از خودگذشتگی ظهور و بروز پیدا کند. اکنون اگر می‌بینیم که در بحران‌ها و پیچ‌های سخت تاریخی همه منتظرند که بسیج وارد معرکه شود، به دلیل روحیه اخلاص و ایثار آن است و امروز هم تفکر بسیجی می‌تواند ما را از این معرکه جنگ اقتصادی نجات دهد.
ثبت: ۱۳۹۷/۷/۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: