نسخه چاپی

آغاز پرواز مستقیم عربستان به «اربیل» عراق از امروز

با فرود نخستین هواپیمای خطوط هوایی عربستان سعودی در فرودگاه اربیل، امروز رسما پروازهای مستقیم از عربستان به منطقه كردستان عراق آغاز شد.

به گزارش نما، پیش از این نیز در خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «واس»، اعلام شده بود که هواپیمایی عربستان سعودی از اوایل ماه اکتبر به صورت مستقیم به اربیل عراق پرواز خواهد داشت.این خط جدید هوایی پس از آن ایجاد شد که عربستان تصمیم گرفت به منظور ازسرگیری روابط با عراق، پروازها به بغداد را از سر گیرد.

از زمان حمله «صدام» به کویت در سال ۱۹۹۰ میلادی تا سال 2017 (به مدت 27 سال) هیچ پروازی از عربستان به عراق انجام نمی‌شد تا اینکه در اکتبر سال گذشته پرواز به مقصد بغداد از عربستان انجام شد.

به نوشته پایگاه خبری «بغداد الیوم»، خطوط هوایی عربستان سعودی، پروازهای مستقیم و منظم به اربیل را با شش پرواز در هفته در دو مسیر رفت و برگشت آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش، صبح امروز، نخستین هواپیمای خطوط هوایی عربستان از فرودگاه بین‌المللی «ملک عبدالعزیز» در جدة با شماره (SV0625) برخاست و پس از سفری سه ساعته در اربیل فرود آمد و قرار است این پرواز در ساعت ده صبح امروز به وقت محلی، منطقه کردستان را ترک و به جده بازگردد.

فرودگاه بین‌المللی اربیل، امروز، همچنین مراسم استقبالی به مناسبت اولین پرواز خطوط هوایی عربستان به سوی منطقه کردستان عراق، تدارک دیده بود و شماری از مقامات مسئول منطقه کردستان از جمله «کریم سنجاری» وزیر داخلی، «نوروز مولود» وزیر گردشگری و «تلار فائق» مدیر این فرودگاه در این مراسم حضور داشتند.

اربیل پس از بغداد، دومین مقصد هواپیماهای سعودی در عراق است و پروازهای مستقیم به فرودگاه اربیل در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته انجام خواهد شد.


ثبت: ۱۳۹۷/۷/۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...