نسخه چاپی

گوشت‌های وارداتی پشت در گمرك ماند

یك مقام مسئول گفت: در یك ماه اخیر به دلایل نامعلوم، گوشت منجمد وارداتی از گمرك ترخیص نشده است.به گزارش نما، منصور پوریان رئیس شورای صادرکنندگان دام زنده، درباره آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز اظهار کرد: با وجود ثبات نسبی قیمت گوشت در بازار، اما همچنان قیمت بالاست، از این رو به دنبال آن هستیم که در پی این ثبات، قیمت گوشت در بازار کاهش یابد.

وی افزود: طی یک ماه اخیر به دلایل نامعلوم، گوشت منجمد وارداتی از گمرک ترخیص نشده است، درحالیکه توزیع آن در بازار می‌تواند در کاهش قیمت تأثیرگذار باشد.

پوریان نرخ هر کیلو دام زنده سبک را از 22 تا 26 هزار تومان اعلام کرد و گفت: براین اساس هر کیلو شقه گوسفندی داخلی با دنبه با نرخ های 45 تا 46 هزار تومان در بازار عرضه می شود.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که چرا هر کیلو شقه گوسفندی با نرخ بالای 59 تا 60 هزار تومان در خرده فروشی‌های سطح شهر عرضه می‌شود، بیان کرد: علی‌رغم واردات و توزیع مناسب گوشت‌های وارداتی، قیمت در خرده فروشی‌ها همچنان بالاست که این امر قابل قبول نیست چراکه تنها در سایه کمبود نظارت دستگاه های ذی ربط در بازار رخ می دهد.

وی درباره آخرین وضعیت واردات گوشت گفت: روزانه 100 تا 120 تن گوشت گرم بسته به شرایط از استرالیا و اوراسیا وارد کشور می شود.

پوریان، نرخ هر کیلو لاشه وارداتی استرالیا را 34 هزار و 800، اوراسیا 33 هزار و 500 و گوشت منجمد 34 تا 35 هزار تومان در بازار اعلام کرد.

رئیس شورای صادرکنندگان در پایان درباره آخرین وضعیت واردات دام زنده بیان کرد: سازمان دامپزشکی به سبب انتقال بیماری با واردات دام سبک و سنگین مخالف است در حالیکه انتظار می‌رود واردات دام زنده در مقابل صادرات صورت گیرد چرا که این امر در کاهش خروج غیرقانونی دام از کشور تأثیر بسزایی دارد.

۱۳۹۷/۷/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: