نسخه چاپی

واكنش یك عضو شورا به طرح منع استخدام بستگان اعضای شورای شهر

علیخانی با اشاره به تصویب طرح منع استخدام بستگان اعضای شورای شهر گفت: شورا نمی‌تواند برای خودش قانون وضع كند، این كار وظیفه مجلس است.

به گزارش نما، علیخانی با اشاره به تصویب طرح منع استخدام بستگان اعضای شورای شهر گفت: شورا نمی‌تواند برای خودش قانون وضع کند، این کار وظیفه مجلس است.

محمد عیلخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به رأی منفی خود به طرح تعارض منافع شهرداری تهران که روز سه شنبه در شورای شهر تصویب شد، اظهار کرد: اولین دلیل مخالفت من این بود که پیشنهاد داده بودند این قانون شامل حال اعضای شورای شهر هم بشود، در حالی که شورا نمی‌تواند برای خودش قانون وضع کند و چون نهادی که می‌تواند برای شورا قانون وضع کند مجلس است، این قانون هم باید در مجلس تصویب می‌شد.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه تصویب طرح تعارض منافع شهرداری تهران به منظور جلوگیری از استخدام اقوام و بستگان مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر در جای خودش (مجلس) اشکالی ندارد، گفت: من با موضوع طرح مخالف نبودم، بلکه با شکل کار مخالف بودم زیرا شورا جای تصویب این طرح نبود.

وی افزود: مثلا در طرح آمده است کسی که اقدام به استخدام اقوام خود کند، باید به حوزه تخلفات اداری شهرداری معرفی شود و حالا سوال این است که آیا می‌توان اعضای شورا را به حوزه تخلفات اداری شهرداری معرفی کرد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران تصریح کرد: اگر اعضای شورای شهر تخلف کنند، باید در جای دیگری به آن رسیدگی شود و به شهرداری هیچ ارتباطی ندارد.

علیخانی با اشاره به اینکه این طرح در ابتدا قرار بود فقط برای شهرداری باشد، گفت: نظری در حین جلسه پیشنهاد داد تا این طرح شامل اعضای شورا هم بشود و ما گفتیم که این طرح ربطی به شوار ندارد، زیرا شورا خودش قانون دارد و علت دیگر مخالفت ما هم این بود که این طرح از قبل بررسی نشده بود.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: اگر من در هیأت تطبیق مصوبات شورا باشم، این مصوبه را رد می‌کنم زیرا دارای اشکال و ابهام است.

وی در خصوص ابهامات این طرح ادامه داد: اگر یک مدیری در شهر با مدیری دیگر ازدواج کند، طبق این قانون دو راه بیشتر وجود ندارد، یا باید طلاق بگیرند و یا به تخلفات اداری معرفی شوند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با اشاره به پیشنهاد ناگهانی این طرح در جلسه شورا گفت: اینکه هر کسی هر چه به ذهنش رسید و مطرح کرد، دلیل نمی‌شود همه به آن رأی دهند.

علیخانی افزود: اگر قبلا پیشنهاد می‌دادند و در کمیسیون به جوانب آن توجه می‌شد و ما هم رفع اشکال می‌کردیم، آن وقت می‌توانستیم آن را به صحن بیاوریم، اما در این وضعیت طرح بررسی نشده بود.


هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

۱۳۹۷/۷/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: