نسخه چاپی

برگزاری برنامه‌های فرهنگی «روز تهران» در ۱۱ نقطه تاریخی و فرهنگی

ی سیف با اشاره به ویژه برنامه‌های شهرداری تهران در راستای برگزاری مراسم ویژه «روز تهران»، از اجرای برنامه‌های فرهنگی در نقاط مختلف پایتخت خبر داد.

به گزارش نما، مهدی سیف با اشاره به ویژه برنامه‌های شهرداری تهران در راستای برگزاری مراسم ویژه «روز تهران»، از اجرای برنامه‌های فرهنگی در نقاط مختلف پایتخت خبر داد و گفت: قرار است در موزه‌های موسیقی، آب، گرافیک، فرش، مینیاتور، دکتر معین و باغ موزه قصر مجموعه برنامه‌های فرهنگی برای آشنایی شهروندان با هویت تاریخی تهران برگزار شود.

وی ادامه داد: محوطه بیرونی برج طغرل، باب همایون، تئاتر شهر و برج آزادی نیز میزبان برنامه‌های روز تهران خواهند بود.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به محتوای ویژه برنامه‌های روز تهران که روز یکشنبه ۱۵ مهرماه برگزار می‌شود، گفت: قرار است در این روز توضیحاتی در خصوص علت و ضرورت نامگذاری روز تهران به مخاطبان ارائه و در کنار آن از مفاخر و مشاهیر مرتبط با تهران تجلیل شود. برگزاری مراسم آیینی همچون پرده خوانی یا شاهنامه خوانی، خاطره گویی از احوال قدیم تهران، نمایش فیلم مرتبط با تهران، پذیرایی با قهوه به دلیل تقارن این روز با روز جهانی قهوه و بیان پیشینه قهوه خانه در ایران از برنامه‌هایی است که به مناسبت روز تهران اجرا می‌شود.

به گفته سیف، برگزاری مسابقه مرتبط با شناخت اماکن گردشگری و شاخص منطقه، معرفی پتانسیل‌های گردشگری و مشاهیر منطقه و توزیع کتاب داستان تهران مخصوص کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه‌های شهرداری تهران به مناسبت روز تهران است.

گفتنی است؛ ویژه برنامه «روز تهران»، ۱۵ مهرماه ساعت ۱۵ در مناطق ۱، ۳، ۴، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۱، ۱۲، ۱۴ و ۲۰ برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۷/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: