نسخه چاپی

افزایش ظرفیت های‌كنترل ویزا در مرزها

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی تصریح كرد: در مرزها نیز تمهیدات خوبی را در نظر گرفتیم، به گونه‌ای كه در هر 5 ثانیه یك زائر از مرز عبور می‌كند و در مرز مهران 100 گیت كنترلی و در مرز شلمچه نیز 30 گیت اضطراری و موقت تعبیه سازی و پیش بینی شده است.

به گزارش نما، سرهنگ مجید صمدی رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی درباره روند صدور گذرنامه برای ایام اربعین اظهار کرد: با نزدیک شدن به ایام اربعین حجم تقاضای زائران برای دریافت گذرنامه بیشتر می‌شود، به طوری که طی 24 ساعت گذشته بیش از 35 هزار گذرنامه صادر شد و این تقاضاها روز به روز در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه تمهیدات ویژه‌ای را به دلیل افزایش تقاضا برای صدور گذرنامه در نظر گرفته‌ایم، افزود: به همین منظور افزایش ظرفیت چاپ را در دستور کار خود قرار دادیم، بنابراین هر چه تقاضا بالاتر باشد ما آمادگی کامل را برای پاسخگویی خواهیم داشت.

سرهنگ صمدی با اشاره به اینکه زمان چاپ گذرنامه کاهش یافته است، افزود: زمان چاپ گذرنامه مشروط بر اینکه مدارک زائران فاقد نقص باشد از یک هفته به 72 ساعت کاهش پیدا کرده است، زیرا اگر نقص و مشکلی وجود داشته باشد، زائران قطعا به مشکل برمی‌خورند و ممکن است زمان صدور طولانی تر شود.

وی افزود: برای استان خوزستان تمرکز زدایی کرده و چاپ گذرنامه را در خود استان پیش بینی کردیم، بنابراین مردم خوزستان برای صدور گذرنامه می‌توانند در همان استان اقدام کنند تا گذرنامه‌ برایشان صادر شود.

افزایش ظرفیت های‌کنترل ویزا در مرزها

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی تصریح کرد: در مرزها نیز تمهیدات خوبی را در نظر گرفتیم، به گونه‌ای که در هر 5 ثانیه یک زائر از مرز عبور می‌کند و در مرز مهران 100 گیت کنترلی و در مرز شلمچه نیز 30 گیت اضطراری و موقت تعبیه سازی و پیش بینی شده است و متناسب با زیرساخت های موجود تجهیزات و نیروی انسانی را اقزایش دادیم.

وی ادامه داد: همچنین سامانه ویژه اربعین را طراحی کردیم و برای کنترل گذرنامه آن را ارتقا دادیم که در عرض 5 ثانیه گذرنامه زائر کنترل می‌شود و از مرز عبور می‌کند.

سرهنگ صمدی توصیه کرد: زائران سفر خود را مدیریت و در زمان مناسب و به تدریج به مرزها مراجعه کنند، همچنین همه افراد یک مرز را انتخاب نکنند تا دچار ازدحام نشوند.

50 نفر از زائران در مرز مهران دارای ویزای جعلی بودند

وی با اشاره به صدور ویزای جعلی برای زائران توسط برخی از افراد سودجو گفت: افراد تنها از طریق دفاتر مجاز برای اخذ ویزا اقدام کنند، زیرا طی چند روز گذشته در مرزهای خروجی مهران و شلمچه با تعدادی از زائرانی که روادید جعلی تهیه کرده بودند، در کشور عراق برخورد شد.

صمدی با بیان اینکه طی هفته گذشته بیش از 50 نفر در قالب کاروانی یا شبه کاروان در مرز مهران و در مرزهای خوزستان ویزای جعلی داشتند، گفت: توصیه ما به زائران این است که فریب افراد سودجو که وعده صدور ویزا با قیمت پایین تر و یا در زمان کوتاه تر را می دهند، نخورند.

گذرنامه‌ها باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشند

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی با بیان اینکه گذرنامه‌ها باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشند، گفت: برای اعتبار گذرنامه طبق توافقی که با کشور عراق شده است، باید گذرنامه‌ها بیشتر از 6 ماه اعتبار داشته باشند تا زائران بتوانند ویزا بگیرند، بنابراین ضروری است که زائران نسبت به اعتبار گذرنامه‌های خود دقت کنند.

صمدی افزود: صدور گذرنامه بدون هیچ وقفه‌ای به صورت 24 ساعته انجام می‌شود و هرچه تقاضا در طول روز بیشتر باشد، قطعا بلافاصله فرآیند صدور آغاز می‌شود و گذرنامه طی 48 ساعت در تهران و 72 ساعت در استان‌ها و شهرستان‌ها صادر می‌شود.

وی در خصوص مدارک مورد نیاز برای دریافت گذرنامه افزود: مدارک مورد نیاز برای دریافت گذرنامه شامل اصل شناسنامه، کارت ملی و دوقطعه عکس و پر کردن فرم در دفاتر پلیس +10 می‌شود و همچنین هزینه گذرنامه در دفاتر مشخص است.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی تصریح کرد: در خصوص بازگشایی مرز خسروی هنوز تصمیمی گرفته نشده است و در صورتی که کشور عراق تصمیم به بازگشایی این مرز را داشته باشد، ما نیز برای این اقدام، آمادگی کامل داریم.

صمدی در خصوص دانشجویان و سربازان مشمول خدمت گفت: دانشجویان یا افرادی که مشمول وظیفه عمومی یا خدمت سربازی هستند باید از طریق دانشگاه درخواست خود را برای سفر به کربلا اعلام کنند، به همین منظور با همکاری سازمان وظیفه عمومی و دانشگاه‌ها سامانه‌ای برای ثبت درخواست متقاضیان سفر اربعین طراحی شده است.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی تصریح کرد: زائران برای اینکه سفر ایمنی داشته باشند حتما مدارک خود را به موقع تهیه کنند و سفر خود را به روزهای آخر موکول نکنند.

۱۳۹۷/۷/۲۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: