نسخه چاپی

حسن بیگی در گفتگو با نما:

بازداشت دیپلمات ایرانی نقض قوانین بین المللی است

عکس خبري -بازداشت ديپلمات ايراني نقض قوانين بين المللي است

عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، گفت: طبق قوانین بین الملل اگر مشكلی هم پیش بیاید و دیپلماتی كارش زیر سوال برود كشور ثالث فقط مجاز است دیپلمات را از كشور خود اخراج كند

ابوالفضل حسن بیگی نماینده مردم استان سمنان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با نما با اشاره به نقض مصونیت قضایی و قانونی دیپلمات های ما در برخی کشورهای اروپایی گفت:طبق قوانین بین الملل اگر مشکلی هم پیش بیاید و دیپلماتی کارش زیر سوال برود کشور ثالث فقط مجاز است دیپلمات را از کشور خود اخراج کند نه اینکه او را بازداشت کند.
وی با بیان بازداشت آقای اسدی دیپلمات کشورمان در اتریش، گفت: طی این ماموریت طبیعتا" دیپلمات ما مشمول مصونیت قانونی و قضایی بوده و دولت المان باید وی را نهایتا" اخراج می کرد.
وی افزود:با تهمت و بیان دروغ های واهی آقای اسدی را خلاف قانون بین الملل دستگیر و بازجویی کردند که باید بعد بازجویی ها ایشان را آزاد می کردند ولی دولت آلمان در این قضیه کوتاهی کرده و در نهایت با فشار افکار عمومی ناچار به تحویل وی به کشور محل ماموریت شان در اتریش شده که البته دستگاه دیپلماسی ما پیگیر موضوع و آزادی ایشان است.
حسن بیگی خاطر نشان کرد: متاسفانه بر اثر فشارهای زیادی که آمریکا بر کشورهای اروپایی وارد می کند تا بتواند جنگ جهانی روانی در سطح دنیا به نفع خود و علیه ما با توجه به شکست هایی که خورده ایجاد نماید دست به چنین اقداماتی از طریق کشورهای اروپایی می زند که محکوم است.
وی اذعان نمود: دستگاه دیپلماسی کشور از طریق اعتراض به سازمان ملل پیگیر امور است و شکایت وزارت خارجه هم به دستگاه های ذیربط صورت گرفته و امیدواریم با مشخص شدن بی گناهی ایشان وی بتواند همان جا به خدمت خود ادامه دهد.
وی یادآور شد: با توجه به شرایط کنونی جهان و موقعیت فعلی جمهوری اسلامی که روز به روز جایگاه قوی تری در جامعه جهانی پیدا می کند و نگاه منفی به آمریکا در جهان بروز می کند در مقابل هر اشتباه واقدامی که کشورهای دیگر انجام می دهند باید با دقت کامل و حساب شده مقابله نماییم که با اثبات بی گناهی دیپلمات هایمان ما پیروز واقعی خواهیم بود.
حسن بیگی گفت: البته ما می توانیم مقابله به مثل کنیم و خیلی شدید برخورد کرد و حتی با این کشورها قطع ارتباط کنیم لذا تا جایی که مقدور است باید به دنبال احقاق حق باشیم وبی گناهی دیپلمات هایمان را اثبات کنیم.

۱۳۹۷/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: