نسخه چاپی

مقام سابق آمریكایی زمان تذكر به بن سلمان را دیر دانست

یك مقام سابق آمریكایی اعلام كرد از همان یكسال پیش كه سیاست‌های غلط ولیعهد سعودی آغاز شد، دونالد ترامپ باید به او هشدار می‌داد.

به گزارش نما، یک مقام سابق آمریکایی گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که با توئیت‌هایش از اقدام محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در بازداشت شاهزادگان و بازرگانان در هتل ریتز کارلتون در ریاض حمایت کرده بود باید برای بن سلمان روشن می‌کرد که از اقدامات استبدادی‌اش بکاهد.

این خبر را شبکه تلویزیونی ام بی سی آمریکا اعلام کرد و افزود شاهزادگان، بازرگانان و مسئولانی که یکسال پیش در هتل ریتز کارلتون در ریاض برای مدتی در بازداشت بودند، شکنجه شدند و از آنها باج‌خواهی شده بود.

این شبکه تلویزیونی آمریکایی اعلام کرد منابع آمریکایی گفتند بازداشت شدگان از خواب محروم می شدند و هنگام بازجویی نیز مورد ضرب و شتم قرار می‌گرفتند و سرهای آنان نیز پوشانده شده بود.

الجزیره به نقل از شبکه ام بی سی در این زمینه گزارش داد: یکی از بازداشت‌شدگان به نام ژنرال علی القحطانی از معاونان ارشد شاهزاده ترکی بن عبدالله هنگام بازداشت جان باخت و مقامات سعودی تاکنون هیچ توضیحی درباره علت مرگ وی نداده‌اند.

این شبکه اعلام کرد: بازداشت‌های هتل ریتز کارلتون پس از گذشت یکسال به علت ترور جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی، اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

ام بی سی به نقل از یک مسئول سابق آمریکایی اعلام کرد توئیت‌های دونالد ترامپ که وی در آن‌ها به عنوان حامی بازداشت‌ها در ریتز کارلتون ظاهر شد، موضوعاتی را مطرح کرده است مبنی بر اینکه واشنگتن یکسال پیش فرصت را از دست داد و برای ولیعهد سعودی روشن نکرد که بایستی از تدابیر استبدادی‌اش بکاهد.


۱۳۹۷/۸/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: