نسخه چاپی

ملكی در گفتگو با نما:

سوءتدبیرها زندگی و معیشت مردم را در مضیقه قرار داده است

عکس خبري - سوءتدبيرها زندگي و معيشت مردم را در مضيقه قرار داده است

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: برخی به جهت ضعف اخلاق و ایمان از وضع بوجود آمده سوء استفاده كرده و با احتكار كالا و بالا بردن غیر منصفانه قیمت ها مردم را در مضیقه قرار می دهند

ولی ملکی نماینده مردم اردبیل و مشکین شهر درمجلس شورای اسلامی درگفتگو با نما با اشاره عدم ثبات قیمتها در بازار، گفت: اوضاع اقتصادی کشور با فقدان نظارت صحیح مسئولان امر در تعیین قیمت کالاها به شدت به هم ریخته و قیمت تمام شده مدام در حال تغییر است به گونه ای که مردم از امروز برای فردا قادر به برنامه ریزی برای زندگی خود نیستند.
وی با اذعان به اینکه متاسفانه انجام کارحرام و غیر قانونی در جامعه متداول شده، گفت: ضعف باور اخلاقی و اعتقادی برخی افراد در بازاراقتصاد کشور بخصوص در راس امور به عنوان مسئول در رده های مختلف مدیریت سبب ادامه یافتن مشکلات و افزایش قیمتها شده تا آنجا که برخی به سوء استفاده از وضع موجود و عدم ثبات یافتن قیمتها راغب اند و به شدت به رانت و کم فروشی و گران فروشی دامن می زنند.
وی افزود: برخی از وضع بوجود آمده سوء استفاده می کنند و با احتکار کالا و بالا بردن غیر منصفانه قیمت مردم را در مضیقه قرار می دهند و کالایی را که باید با 10 درصد افزایش قیمت بفروشند چند برابر گران می کنند یا جنسی را به قیمت پایین خریده و به قیمت بالا می فروشند.
ملکی با اذعان به قانون گریزی به عنوان یکی از مشکلات اساسی درکشور، افزود: امروز بیشترین فشار این رفتارهای ساختار شکنانه به دوش مردمی است که حداقل درآمدها را دارند و زندگی خود را به سختی می گذرانند که ضرورت دارد به فوریت با این افراد که به دنبال کسب سودهای غیر قانونی کلان با توجه به موقعیت های خود هستند، برخورد شود.
وی با اشاره به پیشرفت کشور در سالهای بعداز انقلاب، گفت: اوایل انقلاب در یک جنگ نظامی تمام عیار با فشارهای اقتصادی شدیدتر از امروز قرار داشتیم ولی با باورهای اعتقادی عمیق نسبت به انقلاب و نظام و معاد و خدامحوری با اعتمادی که به مسئولان در وجود مردم بود به راحتی از عهده مشکلات برآمدیم لذا امروز هم به تقویت همین روحیه و اصلاح باور و اعتماد مردم نسبت به وجود مسئولان پاک دست در سطوح مدیریتی نیاز داریم.
ملکی ادامه داد: دولت، مجلس و قوه قضاییه در سامان دادن به امور و برخورد با تخلفات موجود مسئول هستند هرچند هم بخشی از مشکلات به جهت فشارجنگ اقتصادی تحمیلی از سوی آمریکاست لیکن باید بگوییم در داخل هم برنامه منسجم و قوی در مقابله به موقع با مشکلات اساسی روبرو بوده است.
وی گفت: بایدقبول کنیم آمریکا با ما هیچ زمان و تحت هیچ شرایطی سر سازگاری نخواهد داشت مگر چون عربستان مطیع اوامر او و با اسرائیل متحد شویم که این غیر ممکن است چرا که ما انقلاب کرده و در راستای تحقق آرمان های خود تا آخرین نفس خواهیم ایستاد لذا باید با تکیه بر درون و در راستای قانون حرکت نماییم.
وی با اشاره به نقش مردم در رفع مشکلات اقتصادی موجود، گفت: نبایداز هجمه دشمن ترسید در ترکیه وقتی آمریکا درست به اعمال فشار می زند مردم دلارها را آتش می زنند ولی متاسفانه در کشور ما برخی دلار را جمع کرده و احتکار می کنندکه روی قیمت تاثیر می گذارد اینها نیاز به فرهنگ سازی دارد که اگر درست عمل شود قطعا"در شرایط نامطلوب بوجود آمده به راحتی می توان از بحران ها عبور کرد.

۱۳۹۷/۸/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: