نسخه چاپی

پاكستان پیشنهاد آمریكا برای تبادل زندانیان را تكذیب كرد

وزیر خارجه پاكستان با رد شایعاتی مبنی بر احتمال تبادل «عافیه صدیقی» با یكی از زندانیان مد نظر آمریكا گفت: تاكنون هیچ پیشنهادی در این خصوص دریافت نكرده‌ایم.

به گزارش نما، «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان با رد شایعات موجود اعلام کرد: تاکنون دولت آمریکا پیشنهادی برای تبادل زندانیان دو کشور نداشته است.

وی تصریح کرد: «عافیه صدیقی» فرزند پاکستان است و ما دوست داریم که هر چه سریعتر آزاد شده و به کشور بازگردد به همین دلیل تلاش خود را برای آزاد سازی وی از آمریکا آغاز کردهایم.

قریشی گفت: اگر دولت آمریکا بپذیرد ما آماده ایم تا او به پاکستان منتقل شده و بقیه عمرش را در زندانی در پاکستان بگذراند تا خانواده او هم بتوانند با وی ملاقات داشته باشند.

وزیر خارجه پاکستان افزود: در بالاترین سطوح دیپلماتیک در تلاشیم تا صدیقی آزاد شود ولی در این مسیر قرار نیست به آمریکا باج بدهیم.

معاون حزب تحریک انصاف گفت: دولت آمریکا درخواستی مبنی بر آزادی «ریموند دیویس یا شکلی آفریدی» در قبال آزادی عافیه صدیقی نداشته است.

این سیاستمدار برجسته پاکستانی ضمن دفاع از دولت این کشور گفت: بسیاری از پروندههای قضایی که توسط دادگاه عالی پاکستان در حال پیگیری است پیش از روی کارآمدن حزب تحریک انصاف آغاز شده است و تحت فشار قرار گرفتن مفسدین اقتصادی ارتباطی به این دولت ندارد.

وی از حزب نواز و حزب مردم خواست تا خواسته‌های خود را که علیه منافع ملی است کنار بگذارند و با تشکیل یک ایالت جدید در مناطق جنوبی پنجاب موافقت کنند.

شاه محمود قریشی اظهار داشت: ما خواستار ایجاد صلح و ثبات در منطقه هستیم و تجاوزات مرزی هند را نیز محکوم میکنیم این رفتار دهلینو میتواند به بروز تنش در منطقه منجر شود.

وزیر خارجه پاکستان گفت: امنیت در افغانستان خواسته ما است زیرا با امن شدن افغانستان مرزهای پاکستان نیز امن خواهند شد.

عافیه صدیقی یک بانوی پاکستانی است که به جرم همکاری با القاعده توسط آمریکا ربوده شده و توسط دادگاهی در این کشور به 86 سال زندان با اعمال شاقه محکوم شده است.

۱۳۹۷/۸/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...