نسخه چاپی

آرای انتخابات پارلمانی افغانستان در كابل بازشماری می شود

رئیس كمیسیون انتخابات افغانستان اعلام كرد كه كارمندان این كمیسیون در كابل به دلیل سهل انگاری بركنار شدند و آرای حوزه‌های انتخاباتی كابل نیز مورد بازشماری قرار می‌گیرند.

به گزارش نما، نارسایی‌هایی در جریان انتخابات پارلمانی افغانستان در بسیاری از ولایت‌ها بویژه غرب کابل که ماه گذشته برگزار شد اعتراض‌های بسیاری را به همراه داشت.

«عبدالبدیع صیاد» رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان اظهار داشت: کارمندان این کمیسیون که در انتخابات پارلمانی در کابل فعالیت می‌کردند برکنار خواهند شد.

وی افزود: کارمندان جدیدی که در کمیسیون انتخابات گماشته می‌شوند روند بازشماری آرای انتخابات پارلمانی کابل را به عهده خواهند داشت.

صیاد تصریح کرد که این کمیسیون با توجه به شکایات‌های انتخاباتی درباره لزوم بازشماری و یا عدم بازشماری آرا در سایر ولایت‌های این کشور نیز تصمیم خواهد گرفت.

پیش از این نیز کمیسیون انتخابات از بازشماری آرای انتخابات پارلمانی در بغلان، غور، بدخشان، کاپیسا، پنجشیر، پکتیا، زابل، هلمند، نیمروز، وردک، بامیان و سرپل خبر داده بود.

این در حالی است که نارسایی های گسترده انتخاباتی و عدم استفاده از فناوری بیومتریک در برخی از مراکز رای دهی تردیدهایی را درباره مشروعیت نتایج انتخابات پارلمانی این کشور برانگیخته است.

۱۳۹۷/۸/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: