نسخه چاپی

درگیری مجدد لیبرمن و بنت بر سر غزه

اختلافات موجود میان وزیران خارجه و آموزش رژیم صهیونیستی در مورد غزه بار دیگر موجب حملات لفظی آنها به یكدیگر شد.

به گزارش نما، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ و «نفتالی بنت» وزیر آموزش رژیم صهیونیستی صبح امروز یکشنبه بار دیگر در خصوص غزه و نحوه تقابل تل آویو با فلسطینیان به بحث و جدل پرداختند.

موضوع بحث وزیران کابینه رژیم صهیونیستی در خصوص انتقال ۱۵ میلیون دلار از قطر به غزه بود و بنت در انتقاد از این اقدام آن را به کار مافیایی تشبیه کرد.

وزیر آموزش رژیم صهیونیستی در ادامه بار دیگر بر موضع خود در خصوص مجازات حداکثری فلسطینیان تاکید کرد.

چندی پیش نیز جروزالیم پست در خصوص بروز شکاف در کابینه رژیم صهیونیستی نوشته بود: جدال در داخل کابینه امنیتی بنیامین نتانیاهو بر سر سیاست های آن در خصوص نوارغزه، به دلیل تقابل «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ و نفتالی بنت وزیر آموزش، نمود بیشتری یافته است.

جدال میان بنت و لیبرمن که هر دو برای تصاحب رای راستگرایان اسرائیل تلاش می کنند پس از آنکه بنت، سیاست های لیبرمن را شکست خورده خواند شدت گرفته است.

به گفته بنت، سیاست های لیبرمن موجب شده تا امنیت افرادی که در جنوب سرزمین های اشغالی زندگی می کنند به خطر بیفتد.

در پاسخ به این اظهارات بنت، لیبرمن در گفتگو با رادیو ارتش اسرائیل گفت: بنت مرا مقصر هرچیزی می داند از جمله گرمایش زمین و شکست تیم بارسلونا. بنت حاضر است برای کسب رای بیشتر هم سیستم آموزشی و هم امنیت ما را بهم بزند.

به گفته لیبرمن، بنت با این اظهارات یک کمپین انتخاباتی راه انداخته است.

در پاسخ به این اظهارات لیبرمن، بنت نیز ساکت نمانده و گفته است: انتظار داشتم لیبرمن به جای حمله به من به حماس حمله کند. سیاست های لیبرمن علیه حماس، ضعیف و چپ هستند. او دارد تمامی کابینه را به جناح چپ سوق می دهد و این در حالی است که حماس روز به روز بی پرواتر می شود.

بنت در ادامه گفت: مدت ها است که می گویم به سوی هر کسی که اقدام به ارسال بالون به سمت اسرائیل می کند شلیک کنید و با آنها همانند تروریست ها برخورد کنید نه اینکه با آنها به عنوان کودکان بیگناه برخورد کنید.

اشاره بنت به شیوه مبارزه جدید مردم غزه است که با استفاده از بالون و بادبادک اقدام به آتش زدن اهداف اسرائیلی می کنند.

۱۳۹۷/۸/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...